Akademi'de İkinci Dönem Tanışma Toplantısı Yapıldı

12 Mart 2016
Akademi'de İkinci Dönem Tanışma Toplantısı Yapıldı
  • Yer
    Türk Ocakları Genel Merkezi
  • Tarih
    12 Mart 2016

Türk Ocakları Genel Merkez Gençlik Kolları bünyesinde başlatılan "Türk Ocakları Akademisi"nde ikinci dönem programı tanışma toplantısı ile başladı. 

 

Gençlik Kolları yönetimi ile yapılan toplantı ile başlayan programda Genel Başkanımız Prof. Dr. Mehmet Öz ve Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Filiz Yavuz konuştular. 

 

İlk konuşmayı yapan Genel Başkanımız Prof. Dr. Mehmet Öz, öncelikle Türk milliyetçiliği ve Türk Ocakları'nın konumunu değerlendirdi. Türk Ocakları'nın Türk milliyetçiliği açısından önemini anlatan Genel Başkanımız, Türk Ocakları'nın tarihinden bahsetti. Genel Başkanımzı "Akademi" programının içeriğinden ve amaçlarından bahsettikten sonra katılımcılara kendilerini geliştirmeleri yönünde önerilerde bulundu. Akademinin donanımlı bireyler yetiştirme amacını güttüğünü söyleyerek sözlerini sonlandırdı.

 

İkinci konuşmayı Türk Ocakları Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Filiz Yavuz yaptı. Yavuz, gençlere bir ülkücü olarak temsil edebilme kabiliyetinin öneminden bahsetti. Ülkücü gençler olarak her bir ferdin Türk milliyetçiliğini temsil edebilecek konuma gelmesi gerektiğini ifade eden Yavuz, gençler olarak çok çalışılması gerektiğini belirtti. Dil öğreniminin, entelektüel birikimin, kültürel alt yapının önemini değerlendiren Yavuz, gençlere bu konularda önerilerde bulundu.

 

Program gençlerle yapılan istişarelerin ardından sona erdi. 

 

 Haber: Hilal Süyümbike MARAŞ

 

Resim Galeri

Türkocağı Tv

Türkocağı Tv

Tümü

Türk Ocaklarından Haberdar Olun

Yazarlar

Tümü