Genel Merkez Kurulları İftarda Buluştu

10 Hazıran 2016
Genel Merkez Kurulları İftarda Buluştu
  • Yer
    TBB Litai Konuk Evi
  • Tarih
    10 Hazıran 2016

Türk Ocakları Genel Merkez Kurulları gelenekselleşen iftar yemeğinde buluştu. Türkiye Barolar Birliği Litai Konuk Evi'nde gerçekleşen iftara katılım yoğundu. 

 

Program ezan öncesi okunan aşr-ı şerif ile başladı. İftar yemeğinin ardından Türk Ocakları Genel Başkanı Prof. Dr. Mehmet Öz bir konuşma gerçekleştirdi. 

 

Genel Başkan Öz iftar yemeğine katılan misafirleri selamlayarak sözlerine başladı. Ramazan ayının faziletlerinden bahseden Genel Başkan Öz, bu aylarda birlik ve beraberliğin perçinlenmesi gerektiğini ifade etti. Ancak Türk ve İslam aleminin içinden geçtiği sürecin çok zorlu ve sıkıntılı olduğunu belirtti. Türk Dünyası'nın meselelerinden kısaca bahseden Genel Başkan Öz, iftar yemeğine katılan Türk Dünyası temsilcilerini tek tek sayarak onlara hoşgeldiniz dedi.

 

Türk Ocakları'nın görevi Türk Dünyası'nın meseleleriyle ilgilenmektir diyen Genel Başkan Öz, Türk Ocakları Genel Merkezi'nin başlattığı "Türk Ocağı'ndan Türk Yurtlarına Yardım Eli" kampanyası hakkında bilgi verdi ve kampanyaya destek çağrısında bulundu. 

 

Genel Başkan Öz'ün konuşmasının ardından program devam etti. 

Türkocağı Tv

Türkocağı Tv

Tümü

Türk Ocaklarından Haberdar Olun

Yazarlar

Tümü