Genel Merkez Gençlik Kollarında Bayrak Değişimi

08 Aralık 2016
Genel Merkez Gençlik Kollarında Bayrak Değişimi
  • Yer
    Türk Ocakları Genel Merkezi
  • Tarih
    08 Aralık 2016

Türk Ocakları Genel Merkez Gençlik Kolları yönetimi 5 Aralık Pazartesi günü Genel Merkez’de düzenlenen toplantı ile görevini yeni arkadaşlarına devretti. Gençlik kolları Genel Koordinatörü Fatih Mehmet Kaya, yönetimi kendisi gibi tıp fakültesi öğrencisi olan Selman Kürşat Balcı’ya devretti. Aynı zamanda genel merkez gençlik kolları yönetimi de görevini bir yıldan uzun süredir gençlik kollarında faaliyet gösteren gençlere bıraktı.

 

“BU YÜCE KURUMDAKİ ÇALIŞMALAR BAYRAK YARIŞIDIR”

 

Görevini devreden Gençlik Kolları Genel Koordinatörü Fatih Mehmet Kaya: “Bu kuruma dört yıldır hizmet etmeye, iyi işler yapmaya çalıştım ve yönetimdeki gençlerle iyi işler yaptığımızı düşünüyorum. Eminim bizimle yetişen, bayrağı devrettiğim kardeşlerim çok daha iyi işler başaracaklar. Geçen dört yılda bu yüce kurumda dava için, hastanede insanların şifa bulması için çalıştım mesai harcadım. Bu yoğun tempo elbette yorucu oldu. Fakat tüm Türkiye’deki ocaklı gençlerle, buradaki ocaklı gençlerle tanışmış olmak, kardeş edinmiş olmak tüm enerjime, tüm mesaime değdi ve bu geçen dört yıldan dolayı çok mutluyum. Türk Ocakları bana dışarıda yolumun kesişemeyeceği çok güzel insanları tanıma fırsatı sundu. Bu yüzden bugün bir vedadan değil, yalnızca görev tesliminden bahsediyorum. Önümüzdeki sene farklı illere atansam bile evim bu ocak, kardeşlerim de buradaki arkadaşlarımdır.

 

Ocaklı gençlerin hedefi vatansever bireyler olarak memleketin bu zor günlerinde sıkı çalışıp, kendi işinde en iyi olan kişiler olmaktır. Memleketi terörizme teslim etmemenin tek yolu milliyetçi, ahlaklı, vatansever insanların azimle çalışıp yükselmesinden geçer.

 

Selman Kürşat kardeşimin de görevini en iyi şekilde yapacağına inancım tamdır. Ona da ilerleyen zamanda yeri geldiğinde ağabeylik,  yeri geldiğinde kardeşlik yapmaya çalışacağım. Ben artık mesleğe başlıyorum, Selman kardeşimde doktor adayı, mesleki yol gösterici olarak da destek olmaya çalışacağım.” dedi.

 

“ÜLKEMİZİN YÜKSELMESİ DOĞRU TÜRKLÜK VE DOĞRU İSLAM ANLAYIŞINDAN GEÇER”

 

Kaya’nın ardından sözü alan yeni Gençlik Kolları Genel Koordinatörü Selman Kürşat Balcı: “Ben bu ocağa yaklaşık bir buçuk yıl önce ülkeme, ‘milletime ve milliyetçiliğe nasıl hizmet ederim’ sorusunun yanıtını arayarak geldim. En doğu hizmetin kültürümüzü, tarihimizi öğrenerek yapılabileceğini gördüm ve Türk Ocaklarının bünyesine bu şekilde dahil oldum. Bir buçuk yıldır faaliyetlerimizi Fatih ağabeyimizin koordinatörlüğünde yürüttük. Fatih başkanım ve yardımcısı Latife Hanım bu ocağa en güzel şekilde hizmet etmeye çalıştılar, hizmet etmiş olmanın gururuyla sürelerini doldurdular. Biz her zaman Türkiye’ye yön verecek kişilerin, aydınların bu ocaktan çıkması gerektiğine inandık. Doğru Türklük ve doğru İslam anlayışıyla ülkemizi ileriye götürmek birinci hedefimizdir. İlerde belki de Türkiye’ye yön veren kişiler bizler olacağız. Bu hedefi gerçekleştirmek zorundayız çünkü görüyoruz ki ülkemiz terör örgütlerinin kıskacı içerisinde. Vatanına milletine bağlı Türk insanının beynini yıkayan ve karanlık amaçlarına hizmet etmelerini sağlayan FETÖ terör örgütü devletin her kademesine sızmış durumda. PKK, IŞİD gibi terör örgütleri sürekli saldırı halinde. Bu yüzden biz doğru Türklük ve doğru İslam anlayışı içerisinde vatansever gençler olarak mesleğimizde en iyi olup, Türkiye’ye yön veren kişiler olmalıyız. 

  

Eski genel koordinatör yardımcısı Latife Hanım Ovalı ve yeni genel koordinatör yardımcısı Kürşat Yaman da konuşmanın genel içeriğine uygun olarak, Türk Ocakları gençliğinin çalışmalarından, bu ocağın çatısına girerken karşılaştıkları sıcak kardeşlik ortamından ve ülkemizin içinde bulunduğu zor durumdan kurtulması için en çok Türk milliyetçilerinin çalışması gerektiğinden bahseden konuşmalar gerçekleştirdiler.

 

Yapılan devir teslim töreninin ardından program sona erdi. 

Türkocağı Tv

Türkocağı Tv

Tümü

Türk Ocaklarından Haberdar Olun

Yazarlar

Tümü