Emâneti ehline veriniz, Efendiler!

07 Eylül 2012

Hürriyet Gazetesi Yazarı Sn. Yılmaz ÖZDİL'in yazısı üzerine, ─son elim saldırı ile yeniden gündeme gelen─ Beytüşşebap İlçemizde 1993-1995 yılları arasında Kaymakam olarak vazife yapan Mesut Taner GENÇ'in ─aslında 2008 yılında yayımlanmış olan─ "Ateş Hattında: Beytüşşebap Kaymakamının PKK ile Mücâdele Günlüğü1" isimli hatırat-musahabe karışımı kitabı bir anda "çok satanlar" arasına girdi.

Açık söyleyeyim, Ben de kitabı ─sözkonusu gazete makalesi üzerine─ aldım ve okudum. Sayın GENÇ, gerçekten de, tedhişin yine zirve yaptığı dönemlerden birisi olan o acılı günlerde, pek çok helâl süt emmiş vatan evlâdı gibi, "Türk Milleti / Türk Devleti yok olmasın, yaşasın" diye, bütün varını yoğunu ortaya koymuş.

İmdi... düşünelim... Bu durum "gözümüzde yücelttiğimiz" ülkelerden birisinde gerçekleşse idi... Yâni, ehliyetli bir kamu görevlisi, kendisine tevdi edilen bir vazifeyi "lâyıkıyla" yerine getirse ve memleketin önemli bir meselesinde kaydadeğer çalışmalar yapmış olsaydı, ne yapılırdı? Muhtemelen, el üstünde tutulur, gerektiği biçimde mükáfatlandırılır, vazifesini daha mükemmel bir şekilde ifâ etmesini sağlayacak imkán ve yetkilerle donatılır, böylece hizmetinden daha ziyâde istifâde edilmeye çalışılırdı, değil mi?

Devamı için tıklayınız...

Türkocağı Tv

Türkocağı Tv

Tümü

Türk Ocaklarından Haberdar Olun

Yazarlar

Tümü