GEZİ GÖYNÜK-MUDURNU

24 Mart 2008
10-11 Mayıs 2008

"Türk Ocakları Genel Merkezi Hanımlar Kurulu Hanımlarımız için 10-11 Mayıs 2008 tarihlerinde bir gece konaklamalı iki günlük "Göynük-Mudurnu" Gezisi düzenlemiştir.

Gezi ücreti : 125 ytl ( Ulaşım ve Konaklama ile ilk gün akşam yemeği ve ikinci gün yöresel sabah kahvaltısı dahildir.)
Konaklama : Ahşap, Tarihi bir Osmanlı konağı olan "Akşemsettinoğlu Konağı"
Müracaat : Hanımlar Kurulu
Hareket Tarihi : 10.05.2008
Hareket Saati : 07.00
Hareket Noktası : Tük Ocakları Genel Merkezi - Balgat
Koordinatör : Dr.Neşe TOKER

(Spor ayakkabı, yağmurluk ve şemsiyenin unutulmaması rica olunur.)

PROGRAM
(GÖYNÜK-MUDURNU)
10 Mayıs 2008 - CUMARTESİ


SAAT 07.00 Hareket:
Türk Ocakları Genel Merkezi-BALGAT
(KAHVALTI OTOBÜSTE VERİLECEKDİR-İKRAM)

SAAT 10.30 - 11.00: Göynük

SAAT 11.00 -11.15: Çubuk Gölü çevresinin gezilmesi.
Göynük merkeze yaklaşık 8-9 km uzaklıkta olan ve yol boyu ormanın en güzel bitki örtüsünü görebileceğiniz ,muhteşem bir manzara ve doğal yapıya sahip Çubuk Gölüne (15 dk ) yolculuk. Çubuk gölü etrafında yürüyüş, istirahat ve yöresel lezzetlerin tadılması.

SAAT 12.00 -13.00:
Öğle Yemeği (SERBEST)
***Çubuk Gölü kenarında bulunan kafeterya yöre insanları( köylüler )tarafından işletilmektedir. Buradaki programda brunch veya öğle yemeği yerine geçecek menü mevcut. Gözleme( sade,peynirli,patatesli,karışık i...)köy yoğurdundan yapılmış ayran,köy tereyağı,yayla balı,keş denilen oraya has bir çeşit peynir türevi süt kesiği,köy ekmeği, yoğurt,yumurta,uğut denilen buğdayın saatlerce odun ateşinde kaynatılarak elde edilen bir çeşit tatlı,diğer sıcak ve soğuk içecekler.

*** Göl etrafında yürüyüş yolu mevcut olup yaklaşık 30- 45 dk sürebilir,gölün etrafı tamamen çam ağaçlarıyla çevrili olup,Etrafında yel değirmenleri vardır. İsteyenler için Çubuk yaylasına doğru yürüyüş düşünülmektedir.( Hava şartları uygun ise ) belirli bir yere kadar araçla gidilip oradan yaklaşık olarak 4 km. lik orman içi yürüyüş şeklinde geriye dönüş tamamlanacaktır. (Yürüyüşe rehber eşlik edecektir.)

SAAT 19.30: Akşam Yemeği. (ÜCRETE DAHİL)
Yemek Göynük merkezindeki oteldedir.

Yemek Göynük merkezindeki oteldedir.
***Yemek açık büfedir. Menüde olması muhtemel yiyecekler çorba,kırmızı veya beyaz et(her ikisi de isteğinize bağlı)yaprak sarması,Göynük mantısı,11 çeşit soğuk meze,köy ekmeği,kepek ekmeği,Göynük el sarması tatlı.
Yemek sonrası ikamet edeceğimiz Akşemseddinoğlu Konağı’na geçilecektir.
(Gece pijamalı sohbetle devam edecektir.)


11 Mayıs 2008 - PAZAR


SAAT 08.30-10.00:
Kahvaltı (ÜCRETE DAHİL)
*** Yöresel ürünlerden müteşekkil bir kahvaltı hazırlanacaktır.(Kızarmış köy ekmeği,köy tereyağı,petek balı,muhtelif peynir türleri,güvenli köy yumurtası,açık büfe olup bilumum diğer kahvaltılık türleri...vs….vs…..)

*** Kahvaltıyı müteakip Göynük içi gezi programı mevcut olup Akşemseddin h.z leri türbesi,hamam,saat kulesi gezilecek ana yerler olup alışveriş ve diğer tarihi mekanların görülmesi için şehir içi yürüyüş yapılacaktır.

SAAAT 12.00-13.00: Öğle Yemeği (SERBEST)
** Şehir turundan sonra Sünnet Gölü çevresi gezilecektir. Göynük’ten 30 km uzaklıktaki göle (45 dk) varış neticesinde tamamen doğal ve görülmeye değer harika manzarası olan bu gölün etrafında da yürüyüş yolu ve turistik otel bulacaksınız. Konaklama süresi size bağlı olmak kaydıyla Sünnet Gölü gezisinden sonra dönüş için Mudurnu-Ankara yoluna hareketle program sona erecektir. KEYİFLİ VE SAĞLIKLI BİR YOLCULUK DİLERİZ

Türkocağı Tv

Türkocağı Tv

Tümü

Türk Ocaklarından Haberdar Olun

Yazarlar

Tümü