IRAK TÜRKMEN CEPHESİNDEN DUYURU

18 Temmuz 2007

17 Temmuz 2007

14 Temmuz 2007, Irak Türkmenlerinin Kerkük'te uğradıkları en büyük katliamın 48. yıldönümüdür. Bu tarih, katliamlar zincirinde en önemli halka olduğu için unutulmaz ve bütün şehitler her yıl o gün rahmetle ve minnetle anılır. Irak Türkmen Cephesi de 14 Temmuz'u başlangıç alarak, 14-20 Temmuz tarihlerini "Irak Türkmenleri Şehitler Haftası" ilan etmiştir.

Bilindiği gibi, Irak Türkmenleri, en büyük acılarından birini, yakın tarihte, 07 Temmuz 2007 tarihinde Amirli kasabasında yaşamıştır. Düzenlenen bombalı saldırıda, 154 kişi hayatını kaybetmiş, 250 kişi de yaralanmıştır.

Irak Türkmen Cephesi Türkiye Temsilciliği, geçen yılki şehitler haftasında başlattığı geleneği, bu yılda sürdürecek ve bugüne kadar hakkın rahmetine kavuşan tüm şehitlerimizin anısına mevlidi şerif okutacaktır.

Bu etkinliğimiz, 20 Temmuz 2007 Cuma günü Kocatepe Camiinde ikindi namazına müteakip gerçekleştirilecektir. Ellerin semaya, dillerin duaya, gönüllerin mevlaya yöneldiği bu mübarek günün, hayırlara vesile olmasını diliyoruz.

Irak'ta yaşayan Müslüman Türkmen toplumu olarak bu vecibeyi Ankara'da yerine getirirken, sizleri de aramızda görmek bizleri onurlandıracaktır. Davamıza gösterdiğiniz ilgiyi ve desteği, bir kez daha bizlerden esirmeyeceğinize olan inancımız tamdır.

Saygılarımla
Ahmet Muratlı
Irak Türkmen Cephesi
Türkiye Temsilcisi

Türkocağı Tv

Türkocağı Tv

Tümü

Türk Ocaklarından Haberdar Olun

Yazarlar

Tümü