Genel Merkezden Duyuru: Tarihî Buluşma Yemeği

13 Mart 2013

Birbirimizi çok iyi tanıyoruz. Ülkemizin en çalkantılı yıllarına beraber şahitlik ettik. Millet çınarını sökmek için kuzeyden esen sert rüzgârların ortasında tanıştık. Kampüslerde, meydanlarda sırt sırta vererek Ayyıldız’a sarıldığımız günlerden bu yana büyüyen Türkiye ve Türk Dünyası sevgimiz, hayatlarımızın ışığı oldu. Allah'ın (c.c.) ruhumuzda yeşerttiği bu ışıkla yaşadık, bu ışık için yaşadık. O olmasaydı, felaket rüzgârlarına "hangi yönden esersen es" deme cesaretini nasıl bulabilirdik?

Yarınlarımız için duyduğumuz kaygıyı, yarınlarımızı kurma iradesine çevirebilecek bir gönül sofrasına... Kalplerimizi Türklük sevdamızın aydınlığında tekrar uyandırabilecek tarihî bir buluşmaya... Yemeğimize katılarak vereceğiniz maddi ve manevi destek bir köprünün inşası için lâzım; Türk'ün asırlık çınarı Türk Ocağı'nı büyük bir medeniyet hamlesine, bizleri de birbirimize ve birlikte geleceğe taşıyacak bir köprünün yeniden inşası için...

NOT: Türk Ocakları Genel Merkezince düzenlenen bu yemek ücretli olup 10 Mayıs 2013 Cuma Günü akşamı Ankara’da yapılacaktır. Yemeğimize katılmak isteyen Ocaklılar 30 Nisan 2013 tarihîne kadar Genel Merkezden bilgi alabilirler. Takdir edileceği gibi, imkânlar sınırlı olup, katılmak isteyen her arkadaşımızı davet etme imkânı bulunamayabilir.

Türkocağı Tv

Türkocağı Tv

Tümü

Türk Ocaklarından Haberdar Olun

Yazarlar

Tümü