Avrasya Yazarlar Birliği Yazarlık Atölyesi Başlıyor

15 Ekim 2010
15 Ekim 2010

AYB Üçüncü Dönem Yazarlık Atölyesi Çalışmalarına Millî Kütüphane ve Ankara Millî Eğitim Müdürlüğünün katkılarıyla başlıyor. Yazar adaylarının ilgisini bekliyor…

AVRASYA YAZARLAR BİRLİĞİ’NDEN DUYURU

Üçüncü Dönem Yazarlık Atölyesi Çalışmalarına Millî Kütüphane ve Ankara Millî Eğitim Müdürlüğünün katkılarıyla başlıyoruz…

Avrasya Yazarlar Birliği olarak kuruluşumuzdan beri ulusal ve uluslar arası boyutta önemli etkinlikler gerçekleştirdik. Atölye çalışmalarımız bunlardan biridir. Bu dönem; hikâye, şiir atölyelerine dil ve deneme atölyesini de ekleyerek inançla çıktığımız yolda kararlı yürüyüşümüzü sürdüreceğiz. Gelecek dönemlerde eleştiri, anı, günlük, biyografi, roman, tiyatro gibi diğer edebî türlerin de atölye çalışmalarını başlatmayı hedefliyoruz…

Atölye çalışmalarından maksadımızın üretmek olduğunu, bizi geçen iki dönem takip etmiş olanlar bilirler. Hikâye ve şiir atölyelerinde şekillendirdiğimiz ürünleri internet sitelerinde, kültür, sanat, edebiyat dergilerinde yayınladık. Bize güç veren, yazma şevkimizi artıran yararlı tepkiler aldık. Dönem sonunda ürettiğimiz şiir ve hikâyelerden bir kısmını “Kardeş Hikâyeler Kardeş Şiirler” adıyla kitaplaştırdık. Böylece, hayırlı, güzel gelişmelere yol açacağını umduğumuz bir “ilk”i gerçekleştirdik. Öyle sanıyoruz ki bundan böyle bizim dışımızdaki yazarlık atölyeleri de edebiyat dünyamıza yeni kalemler kazandırırken dönem sonlarını kitaplarla taçlandırmayı arzu edeceklerdir.

2011 döneminde daha verimli çalışmalar yapabilmek için Ankara Millî Eğitim Müdürlüğü ve Millî Kütüphane ile işbirliği yaptık. Millî Kütüphanemizin kablosuz internet donanımlı nezih çalışma salonları başta olmak üzere her türlü imkânlarından yararlanacağız. Millî Eğitim Müdürlüğüyle işbirliğimiz sunucu Ankara’da görev yapan bütün öğretmenlerimize, Halk Eğitim Müdürlükleri kanalıyla bütün Ankaralılara ulaşacağımızı umuyoruz. Dili etkili kullanma gücüne; şiir, hikâye, deneme yazma yeteneğine güvenen ve yazarlığın çilesine talip olan herkesi atölye çalışmalarımıza bekliyoruz.

Bu dönem şiir atölyesi çalışmaları, şair Ali Akbaş; dil ve deneme atölyesi çalışmaları, yazar, öğretim üyesi Doç. Dr. Hüseyin Özbay; hikâye atölyesi çalışmaları, hikâyeci Osman Çeviksoy tarafından yürütülecektir. Ayrıca sanatçı, şair, yazar ve bilim adamları; dil, kültür, yazı, yazarlık, sanat, edebiyat ve benzer konulardaki söyleşileriyle atölye çalışmalarını destekleyeceklerdir.

Atölye çalışmalarına on sekiz yaşını dolduran ve kayıt koşullarını yerine getiren herkes katılabilecektir. Ancak başvuru sayısı belirlediğimiz sınırın üstüne çıkarsa, bu sayı eleme yoluyla düşürülecektir.

Atölye çalışmaları, 03 Kasım 2010 – 07 Mayıs 2011 tarihleri arasında (24 hafta) devam edecektir. Dönem sonunda, katılımcılara “Katılım Belgesi” verilecektir. Ayrıca ortaya konan ürünlerin kalite ve sayılarına bağlı olarak Kardeş Hikâyeler Kardeş Şiirler’e benzer kitap ya da kitaplar çıkarılacaktır.

Yüz yüze dersler:

Çarşamba, 18.00 – 20.00,
Cumartesi, 14.00 – 18.00 saatleri arasında Millî Kütüphanede yapılacaktır.

Destek söyleşileri:

Cuma günleri 19.00 – 21.00 saatleri arasında “Hacettepe Mahallesi Hamamönü Sokak No: 6/A Altındağ – ANKARA” adresindeki Altındağ Belediyesi Kültür Sanat Evi’nde halka da açık olarak gerçekleştirilecektir.

Daha fazla bilgi ve ön kayıt için başvuru adresi:

AVRASYA YAZARLAR BİRLİĞİ
Hacettepe Mahallesi Hamamönü Sokak N0: 24 Altındağ – ANKARA

Telefon: +90312 3117052
Faks: +90 (312) 311 70 32
Avrasya Yazarlar Birliği: www.ayb.org.tr
AYB – Edebiyat Akademisi: http://www.edebiyatakademisi.com

Türkocağı Tv

Türkocağı Tv

Tümü

Türk Ocaklarından Haberdar Olun

Yazarlar

Tümü