Kerkük, Tuzhurmatu ve Telafer’de Yapılan Hatim Duaları Dolayısıyla Teşekkür

02 Ağustos 2013

KERKÜK, TUZHURMATU VE TELAFER’DE YAPILAN HATİM DUALARI DOLAYISIYLA TEŞEKKÜR

Dünyanın gözü önünde DOĞU TÜRKİSTAN ve KERKÜK’te yaşayan soydaşlarımızın, dindaşlarımızın maruz kaldığı baskı ve zulüm karşısında içinde bulunduğumuz Mübarek Ramazan Ayı’nda hem Aziz Şehitlerimizi hatırlayıp onların ruhuna hediye etmek üzere hem de zulme duyarsız kalmadığımızı gösterebilmek amacıyla duası Kerkük’te yapılmak üzere “40 HATİM” başlatmıştık. Hedefimiz Kadir Gecesi’ne kadar Doğu Türkistan ve Kerkük başta olmak üzere Türk Dünyası Şehitleri’ne 40 Hatim idi. Ancak on iki gün gibi kısa bir sürede 61 HATİM ve 180 bin Kelime-i Tevhid ile 180 bin Salavât-ı Şerife duyarlı arkadaşlarımız ve Değerli Büyüklerimiz sayesinde ulaştık.

Nitekim dün akşam(1Ağustos 2013) Kerkük, Tuzhurmatu ve Telafer’deki 10’dan fazla Camide Türkmen Kardeşlerimiz tarafından Şehitlerimiz için okuduğumuz Hatimlerin ve Kelime-i Tevhid ile Salavât-ı Şerife’lerin duası edilmiştir. Yüce Rabbimiz Türkmen Kardeşlerimizin ve bizlerin dualarını inşallah kabul eyler! Doğu Türkistan ve Kerkük başta olmak üzere esaret altında yaşayan Türk Yurtlarında akan kan inşallah durur ve bu esaret inşallah tez zamanda biter!

Buradan Şehitlerimiz ve Soydaşlarımız için okunan bu Hatimlere ve Kelime-i Tevhid ile Salavât-ı Şerife’lere destek olan arkadaşlarımıza ve Değerli Büyüklerimize sonsuz sevgi ve saygılarımızı sunar, teşekkür ederiz. Ayrıca okuduğumuz hatimlerin Kerkük’te duasının edilmesinde bizlere yardımcı olan Sayın Cumhurbaşkanımız Abdullah Gül Beyefendi’ye, Türk Ocağı Eski Genel Başkanı Nuri Gürgür Ağabeyimiz’e, Türk Ocakları Genel Sekreteri Orhan Kavuncu Hocamız’a, Sayın Cumhurbaşkanımızın Başdanışmanı Erşat Hürmüzlü Beyefendi’ye ve Türk Ocakları Danışma Kurulu Üyesi Kerim Ünal ağabeyimize sonsuz saygı ve teşekkürlerimizi sunarız.

Cenâb-ı Allah yar ve yardımcımız olsun!..

Reyhan İşeri

2 Ağustos 2013

Türkocağı Tv

Türkocağı Tv

Tümü

Türk Ocaklarından Haberdar Olun

Yazarlar

Tümü