Kocaeli Şubesi Şiir Yarışması Düzenliyor

05 Şubat 2014

Kocaeli Türk Ocağı, BAYŞAD ile birlikte düzenlediği şiir yarışmasının sonuçlarını ve dereceye girecek şiirleri saatçi Ali Efendi konağında düzenlenecek proğramla duyuracak.

Şiir yarışması hakkında bilgi veren Ocak Başkanı Yücel Alpay DEMİR, Hocalı Soykırımı'nı konu alan şiir yarışmamızda Dünyanın neresinde yaşanırsa yaşasın, soydaşlarımızın acılarına duyarsız kalmadığımızı, yüreğimizdeki hislerimizi en etkili yol ile ( şiir dili ile ) anlatmak ve unutulmamasını sağlamayı amaç edindik dedi.

Bizimle aynı hüzün ve acıyı hisseden tüm vatandaşlarımız katılabilir diyen Ocak Başkanı Yücel Alpay DEMİR biz nasip olur ise 25 şubatta Azerbaycana giderek sizlerin selamını, ve soydaşlarımızın acılarını paylaştığımızı bir millet iki devlet olduğumuzu söyleyeceğiz. ayrıca dereceye girecek şiirleri oradaki soydaşlarımıza'da ulaştıracak eğer mümkün ise düzenlenmesine önayak olacağımız proğramda okunmasını sağlayacağız dedi.

Katılmak isteyenler Kocaeli Türk Ocağının facebook, twitter, internet sitesi aracılığı ile şiirlerini ulaştırabilecekler.

Eposta: Bu e-posta adresini spambotlara karşı korumak için JavaScript desteğini açmalısınız

www.izmitturkocagi.org.tr

Türkocağı Tv

Türkocağı Tv

Tümü

Türk Ocaklarından Haberdar Olun

Yazarlar

Tümü