Kurban Kesimi 2012

22 Ekim 2012

 

Ankara;
09 Ekim 2012

Değerli Dostumuz,

Epeyce zamandan beri yürütmeye çalıştığımız bu hizmeti bu yıl da devam ettireceğiz. Kurbanlarımız umumiyetle Azerbaycan, Kuzey Irak, Kırım, Kırgızistan ve Moğolistan'da kesilmektedir. Sağlıklı, güven veren imkânını bulduğumuz zaman, dağıtım işini Türk Dünyasının başka kesimlerine de yaymaktayız. Ancak, kurban miktarımız sınırlı olduğu için gönderdiğimiz yerleri çok da genişletmek istemiyoruz.

Geçen yıl ilk kez bir miktar kurbanı da Darfur'da kestirdik. Bildiğiniz gibi burası, Afrika'nın ortasında, bir dilim ekmek için insanlığın merhametine muhtaç, alabildiğine fukara ve her açıdan perişan bir ülkedir. Darfur'a bizim özel ilgimizi çeken tarihî olayı evvelki yıl gönderdiğimiz mektubun altına kaydetmiştik. Bu yılda Sudan ve Darfur'a göndermeye çalışacağız.

Kurban paralarınızı 24 Ekim 2012 Çarşamba günü saat: 12.00'ye kadar Ziraat Bankası Mitatpaşa Şubesi, Nevzat Kösoğlu, 7964832-5003 numaralı dolar hesabına (para yatırırken kimin adına kurban kesilecekse onun ismini mutlaka yazınız) yatırabilirsiniz.

Kurban parası: 300 dolardır.

İyi dileklerimiz, selam ve saygılarımızla.

Nevzat KÖSOĞLU
Türk Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Başkanı

Prof.Dr. Mehmet ÖZ
Türk Ocakları
Genel Başkanı

Türkocağı Tv

Türkocağı Tv

Tümü

Türk Ocaklarından Haberdar Olun

Yazarlar

Tümü