Uzunköprü Şubesinden Konferans: Çanakkale’den Gelen Mektup - Çanakkale Ruhu

18 Mart 2013

Türk Ocakları Uzunköprü Şubesi Çanakkale Zaferi’nin  yıldönümünde 19 Mart 2013 Salı günü akşamı önemli bir konferans gerçekleştirecektir. Çankırı Karatekin Üniversitesi Öğretim Üyelerinden Doç. Dr. Ömer Çakır tarafından verilecek olan konferansın konusu “ÇANAKKALE’DEN GELEN MEKTUP - ÇANAKKALE RUHU” olacaktır.

Dernek Başkanı Ahmet ACAROĞLU ; değerli bilim adamının bugün Çanakkale’de Çanakkale Zaferi ile ilgili bir panele katıldıktan sonra ilçemize geleceğini , bu akşam saat 19.30’da dernek merkezinde Uzunköprülülerle buluşacağını belirterek bu önemli konferansa herkesin davetli olduğunu söyledi.

DOÇ. DR. ÖMER ÇAKIR KİMDİR ?
http://tde.karatekin.edu.tr/images/omerhoca.jpg Doç. Dr. Ömer ÇAKIR
Çankırı Karatekin Üniversitesi Türkiyat Enstitüsü Müdürü, Edebiyat Fakültesi
Dekan Yardımcısı ve Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü Başkanı

ÖZGEÇMİŞ:

Çorum/İskilip doğumlu. Gazi Üniversitesi, Gazi Eğitim Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmenliği Bölümünü bitirdi (1994). Aynı üniversitede "Nazmımızda Çanakkale Muharebeleri ( 1915-1928 )" başlıklı tezi ile yüksek lisansını ( 1997 ), "Türk Edebiyatında Mektup" adlı tezi ile de doktorasını tamamladı ( 2005 ). Uzmanlık alanı Yeni Türk Edebiyatı olan Çakır, 2010 yılında da Doçent unvanını aldı. Amerika, Japonya, Almanya, Mısır, Ukrayna, Yunanistan, Nijerya, Sırbistan, Rusya ve Moğolistan gibi ülkelere akademik amaçlı kısa süreli seyahatler gerçekleştirdi. Uluslar arası veya ulusal birçok sempozyuma katılıp bildiri sunan araştırmacının hakemli dergilerde de yayımlanmış makaleleri bulunmaktadır. Halen Çankırı Karatekin Üniversitesi'nde görev yapan Çakır'ın akademik çalışmalarının olduğu alanlardan biri "Türk Harp Edebiyatı" olup Çanakkale Muharebeleri'nin Türk edebiyatındaki akisleri ile ilgili kitapları, makaleleri, bildirileri ve verdiği konferanslar bulunmaktadır.

Türkocağı Tv

Türkocağı Tv

Tümü

Türk Ocaklarından Haberdar Olun

Yazarlar

Tümü