Elazığ Şubesi: Hocali Soykırımı Basın Açıklaması ve Anma Toplantısı

27 Şubat 2013

HOCALI KATLİAMINI ŞİDDET VE NEFRETLE KINIYORUZ

Bugün; kardeş Azerbaycan’ın en acıklı günü. Hocalı Kasabasının yaşadığı vahşetin yirmi bir yıl sonraki hüznü. Vatan için, namus için, iman için… göz kırpmadan ölüme koşan, Ermeni katillere karşı koyarken şehit düşen er oğlu erlerin şahadet yıl dönümü…

Malum olduğu üzere 26 Şubat 1992’de Ermeni cellâtlar; 106’sı kadın, 83’ü çocuk toplam 613 Azeri Türk’ü katletmişti. Gene o insafsız baskında 487 kişi yaralanmış, 1275’i rehin alınmış ve 150’si kaybolmuştu. Sonuçta 11.356 nüfuslu Hocalı, talan edilip yağmalanmış. Sağ kalanlar, başının çaresine bakabilmek için yerini yurdunu bırakıp Azerbaycan içlerine sığınmıştı.

Her devirde olduğu gibi medenî dünyanın Firavunları, boş durmuyor. Zulümlerine devam ediyor. Yeryüzünü zindana dönüştürmek için ellerinden geleni artlarına bırakmıyor. Bizler ise bu alçaklığa “dur” diyor hep birlikte Elazığ’dan; “Zulm ile abad olanın ahiri berbat olur” diyerek haykırıyoruz.

Süper güçlerin marifetiyle Doğu’da, Ortadoğu’da, Balkanlar’da, Kafkaslar’da, Afrika’da… hangi vahşetlerin yaşandığını biliyoruz. Birileri, bir şey kapsın diye ne dümenler çevrildiğini duyuyoruz… Mazlum ağlarken zulüm meşalesini yakan gaddarların sırıttığını hissediyoruz…

İşte bu gün; tarihte yaşanan en kanlı, en menfur katliamlardan birinin kurbanlarını hep birlikte anıyoruz. Ölenleri rahmet ve mağfiretle yâd ederken Elazığ Türk Ocağı olarak Ermeni katilleri şiddet ve nefretle kınıyoruz.  Hocalı Katliamını gerçekleştirenlere; “elleriniz kırılsın” diyoruz.

Öz diyarı Anadolu’da bile mağdur edilmeye çalışılan Türk milletine de baş sağlığı diliyoruz.

Elazığ Türk Ocağı Şubesi Yönetim Kurulu adına
Başkan Lütfi Parlak

Türkocağı Tv

Türkocağı Tv

Tümü

Türk Ocaklarından Haberdar Olun

Yazarlar

Tümü