Maltepe Şubesinden Etkinlik Duyurusu

25 Şubat 2013

Anadolumuz'da yüzyılın başında kan döken Ermeni terörü, 20. Yüzyılın sonunda kardeş Azerbaycan'ın Hocalı kentinde tekrar hortlamış ve asıl soykırım soydaşlarımıza karşı uygulanmıştır.

26 Şubat 1992'de gerçekleşen bu acı hadisenin unutulmaması insanlık adına bir görevdir. Bu bağlamda Hocalı'daki Türk Soykırımı'nın 21. yılı anısına Maltepe Türk Ocağı bir dizi etkinlik gerçekleştirmektedir. Bu etkinlikler 27-28 Şubat ve 1 Mart 2013 tarihlerinde 3 gün boyunca üniversiteler ve Türk Ocağı şubelerinde toplam 9 konferans ve fotoğraf sergilerini ihtiva edecektir.

Dokuzuncu ve son Konferans Maltepe'de Maltepe Belediyesi Kültür Merkezi'nde 1 Mart 2013 Cuma saat: 19.30'da gerçekleştirilecektir. Türkiye kamuoyunun yakından tanıdığı Azerbaycan Milletvekili Ganire PAŞAYEVA ve Gazi Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Cemalettin TAŞKIRAN konuşmacı olarak katılacaklardır.

Etkinliğimize katılımınızı ve bu hassas konuda böylesi büyük bir etkinlik hakkında kamuoyunu haberdar ederek desteklerinizi rica ederiz.

Saygılarımızla.

Maltepe Türk Ocağı

Türkocağı Tv

Türkocağı Tv

Tümü

Türk Ocaklarından Haberdar Olun

Yazarlar

Tümü