Kahramanmaraş Şubesinden: Türk Ocakları’nın 100. Yıl Konferansları Devam Ediyor

01 Şubat 2013

Türk Ocakları’nın K. Maraş Şubesi’nden Yei Bir Konferans:

Millî Kültür’de İktisat ve Mülkiyet”. 
Dokuz Eylül İktisat Bölümünden, Prof. Dr. Recep Kök’ün konuşmacı olarak katılacağı konferans, 4 Şubat pazartesi akşamı saat 19.00’da, Ticaret Borsası Konferans salonunda gerçekleştirilecektir.

Yeni Kongrelerinde tekrar seçilen Şûbe Başkanı Dr. Abdullah Tekinşen’den alınan bilgiye göre, bu defa Ekonomi ve Millî Kültür ilişkisini öne çıkaran bir konferans düzenliyorlar. Geçtiğimiz haftalarda da K.Maraş'ın iş adamalrından Hanefi Öksüz ile Abdülkadir Kurtul Ocak Merkezinde Dünya Ekonomik Krizi’nin Türkiye’ye Etkilerini anlatmışlardı.
Tekinşen, yakın zamanda ise “Yeni Anayasa Çalışmaları ve Türklük Kavramı’nın Anayasalarımızdaki Yeri ve Önemi” konulu bir program düzenleyeceklerini haber verdi.

Prof. Dr. Recep Kök kimdir?
İktisat Tarihçisi ve Teorisyeni olan Prof. Dr. Recep Kök, 1952 K. Maraş/Elbistan doğumludur. 976 yılında Ege Ün. İkt.- Tic. Bil. Fakültesini bitirdi. Bir müddet K. İ. T.’lerde çalıştı ve idari görevlerde bulundu. Doktorasını ve Doçentliğini Erzurum Atatürk Üni’de, Profesörlüğünü Dokuz Eylül’de aldı. İkt. Böl. Başkanlığı yaptı. II. İzmir İktisat Kongresi ile II. İktisat Çalıştayı’nın yürütücülüğünü yaptı. 
Eserleri ve Bilimsel Faaliyetleri: Son yıllarda ağırlıklı olarak, iktisadî Zihniyet ve Sanayi Ekonomisi, Organize Sanayiler, Bölgesel Kalkınma konularında çalışmaktadır. Organize Sanayiler; İktisadî Düşünce; İktisadın Tarihî ve Felsefî Temelleri; Ekonomi-Politik Populizm Özelleştirme ve KİT'ler konularında çok sayıda eser ve makaleleri vardır.

Türkocağı Tv

Türkocağı Tv

Tümü

Türk Ocaklarından Haberdar Olun

Yazarlar

Tümü