Uşak Şubesinden İlim, Kültür ve Edebiyat Festivali

09 Nisan 2012

İlim, Kültür ve Edebiyat Festivali

Uşak Belediyesi, Uşak Üniversitesi ve Türk Ocakları işbirliği ile düzenlenecek olan “İlim, Kültür ve Edebiyat festivali” Nisan ayında gerçekleşecek.

Uşak’ın yetiştirdiği büyük edebiyatçılardan Halit Ziya Uşaklıgil, Besim Atalay ve Ömer Bedrettin Uşaklı gibi isimlerin anılacağı festival kapsamında ayrıca hikaye ve şiir yarışması da düzenlenecek.

Uşak ilinin ilim, kültür ve edebiyat hayatına katkı sağlamak, var olan değerlerin gelecek nesillere olan ilişkisini kuvvetlendirmek amacını taşıyan festival; ilim, kültür ve edebiyata alanında çalışmalarda bulunan sanatçıların çalışmalarını ilimizin kültür tarihine kazandırmayı hedefliyor.

Uşak Üniversitesi hocalarından oluşan bir jürinin değerlendirmesi ile yarışmaya katılan hikaye ve şiir çalışmalarına çeşitli ödüller verilecek. 10-11-12 Nisan 2012 tarihinde düzenlenecek olan festivaldeki yarışma için hikaye ve şiirler en geç 06 Nisan 2012 tarihine kadar teslim edilebilecek.

İlim, kültür ve edebiyat alanında eserler veren kişileri bir araya getirerek bilgi ve birikimlerini paylaşmalarını sağlayacak olan festival ile kültür ve edebiyat alanına da katkıda bulunulmuş olunacak.

Öte yandan Uşak’ın tanıtımına büyük katkı sağlayacak olan festival sayesinde en düşük maliyetle toplumun kanaat önderleri, yazarları ve sanatçılarıyla ulusal anlamda sesi duyurulmuş olacak.

Türkocağı Tv

Türkocağı Tv

Tümü

Türk Ocaklarından Haberdar Olun

Yazarlar

Tümü