Bozüyük Türk Ocağı “Ustalara Saygı Türk Halk Müziği Konseri” düzenliyor…

19 Mart 2012

Türk Ocaklarının kuruluşunun 100. Yılı dolayısıyla Bozüyük Türk Ocağı 100. Yıl etkinliklerine başladı. Her Cuma akşamı çeşitli üniversitelerimizden gelen akademisyenlerle Cuma sohbetleri düzenleyen Bozüyük Türk Ocağı,  kültürel çalışmaların yanında etkinlikler çerçevesinde Bozüyük’te bir ilke de imza atacak.

Türk kültürünün, milli ve manevi değerlerin gelecek kuşaklara bozulmadan aktarılması ve aklın ve bilimin ışığında gençlerimizin geleceğe hazırlanması misyonunu benimseyen Bozüyük Türk Ocağı, Bozüyük’te Türk Halk Müziğine sazıyla ve sözüyle hizmet etmiş, güzel Türkçemizin kaynağı güzel türkülerimizi bu zamana taşıyarak büyük bir görevi yerine getirmiş 53-85 yaş aralığındaki ustaları bir araya getiriyor.

23 Mart 2012 Cuma günü Halk Eğitim Merkezi Salonunda saat:20.00 de 22 saz ve söz ustası 16 türküyü çalıp seslendirecekler ve oyunlu türkülerde halk oyunlarını sergileyeceklerdir. Bozüyük Türk Ocağı yetkilileri, her yıl birer birer sessizce kayıp giden yıldızları kaybetmeden onları genç kuşaklarla tanıştırmayı, onlara vefa duygusunu göstermeyi istediklerini ve ulaşabildikleri saz üstadlarını bir araya getirdiklerini ifade ettiler.Türkocağı Tv

Türkocağı Tv

Tümü

Türk Ocaklarından Haberdar Olun

Yazarlar

Tümü