Türk toprağının emaneti...

20 Temmuz 2013

Süleyman ÜNAL - ZAMAN

Azerbaycan’dan Türkiye’ye ziyarete gelen gazetecilerden Rauf Aliyev, “Ben bir ziyaret yapacağım, daha sonra sizinle beraber olurum” diyerek meslektaşlarından izin isteyince, İstanbul’daki sınıf arkadaşı veya bir tanıdığına uğrayacağı düşünüldü.

Rauf Bey, Azerbaycan’dan Türkiye’ye üniversite okumaya giden ilk talebelerdendi. Fakat, ziyaret sebebini daha sonra öğrenince yaşanmış bu hikayeyi aktarmak istedik. Ayrıca, Rauf Bey’e başından geçen hadiseyi yazması için vasiyet vardı, biz de buna vesile olalım.

Rauf Aliyev, Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi ikinci sınıfında okurken, kendisi gibi Azerbaycanlı olan, aynı üniversitenin Fen Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümü öğrencisi Nazile Hanım ile evlenmişti.

Bir yıl sonra kızı Hatice dünyaya geldiğinde kendisini dünyanın en mutlu insanı olarak gören Aliyev ve eşi, öğrenci olmaları sebebiyle anne ve babasını, o günün şartlarında maddi zorluklar çekerek İstanbul’a davet etmişler ve onlar da gelip torunları Hatice’ye bakmaya başlamışlardı.

Devamı: http://www.zaman.com.tr/yorum_turk-topraginin-emaneti_2111893.html

Türkocağı Tv

Türkocağı Tv

Tümü

Türk Ocaklarından Haberdar Olun

Yazarlar

Tümü