Türk Ocakları Eski Başkanı Nuri Gürgür Son Gelişmeleri 'Milat'a Değerlendirdi

00 0000

Aslan DEĞİRMENCİ  - MİLAT gazetesi
Taksim Gezi Parkı'nda başlayan eylemlerin ardından radikal grupları teknik takibe alan istihbarat birimleri yeni hedefin Alevi- Sünni çatışması çıkartmak olduğunu deşifre etti.

ASLAN DEĞİRMENCİ / ANKARA

İstihbarat birimleri tarafından hazırlanan raporlar, İçişleri Bakanlığı aracılığıyla tüm güvenlik birimlerine bildirildi. Yeni oyunu sahnelemek için uygun ortamı bekleyen karanlık yapıların Gezi Eylemlerinin de organizatörleri oldukları öğrenildi.

Almanya, İngiltere ve Fransa merkezli plan

Konu hakkında ‘Milat’a konuşan Türk Ocakları Başkanı Nuri Gürgür, söz konusu planların merkez üssünün Almanya, İngiltere ve Fransa olduğunu belirterek, hükümeti, muhalefet ve kamuoyunu uyardı. Gürgür, “Türkiye bu konuda bazı dış merkezlerden epeyce bir zamandan beri tahrik ve yönlendirme yapılmaya çalışıldığını biliyoruz. Aleviliği tamamen İslam’ın dışında farklı bir din gibi gösterme çalışmaları sistemli bir şekilde yürütülüyor. Reyhanlı da görüldüğü gibi konu kitlesel bir gerginliğe dönüştürülmeye çalışılıyor. Almanya, İngiltere ve Fransa da bu tür çalışmalar yapılmakta ve gerilim oradan körüklenmektedir. Bu durum yıllardan bu yana değişmez bir gerçektir. Bu senaryolar oradan yazılıyor ülkemizde hayata geçiriliyor” diye konuştu.

İşte asıl rahatsızlıkları

Türkiye’nin Mayıs ayında iki büyük projeyi gerçekleştirmek üzere düğmeye bastığını hatırlatan Gürgür sözlerini şu şekilde sürdürdü: “Kanal İstanbul ve yeni havaalanı. Bunların ikisi de sadece ülkemizi değil, Batılı merkezleri de çok yakından ilgilendiriyor. Çünkü Kanal İstanbul ile boğaza paralel yeni bir güzergâh oluşacak, böylece Montreu Sözleşmesi’nin Türkiye’yi bağlayan hükümleri geçersiz hale gelecek. Üçüncü havalimanı ise, kapasitesiyle İstanbul’un bir finans merkezi olmasının önünü açacak; Londra ve Frankfurt gibi iki büyük finansal ve ekonomik alan gölgede kalacak. Bu ihtimal buraları merkez yapmış olan büyük Batılı finans kuruluşlarının doğal olarak işine gelmiyor.”

Devami: http://www.milatgazetesi.com/montreu-rahatsizligi/44337#.UchacDtHJDR

Türkocağı Tv

Türkocağı Tv

Tümü

Türk Ocaklarından Haberdar Olun

Yazarlar

Tümü