Türk Ocakları 43. Olağan Kurultayı’nı Kim Kaybetti!

22 Nisan 2014

Erhan ÖZÇAKIR - haberiniz.com

19 Nisan Cumartesi günü gerçekleşen, Türk Ocakları 43. Olağan Kongresi’ne katılmak bize nasip oldu. Gerçekleşen olağan kongre sonucunda bazı izlenimlerimi, siz değerli okuyucularla buluşturmak ve Ülkücü olmaya çalışan bir kardeşleri olarak, ‘’Türk Ocaklı’’ değerli ağabeylerimden, ablalarımdan bazı ricalarda bulunmak gibi bir sorumluluğum olduğu hissine kapıldım. Üzülerek şahit olduğum bazı meseleleri izah etmeye çalışırken, bir hadsizliğimiz söz konusu olursa şimdiden özür dilerim.

-Hayatlarının büyük bir kısmını, sırt sırta vererek Türk ve İslam düşmanlarına karşı mücadele içerisinde geçiren büyüklerimi, birbirlerine karşı yapıcı eleştiriler getirip çözüm önerileri ortaya koymaları gerekirken,  yıkıcı eleştiriler getirmek suretiyle birbirlerinin gönülleri arasına kurmuş oldukları köprüleri, gözlerini budaktan gönüllerini ırak düşürmekten sakınmaksızın bir hamle ile yıktıklarını gördüğüm için üzüldüm.

- Hayatlarının büyük bir kısmını, sırt sırta vererek Türk ve İslam düşmanlarına karşı mücadele içerisinde geçiren büyüklerimi ‘’Bizi desteklemiyorsan hainsin’’ anlayışını iliklerine kadar hazmettiklerini gördüğüme ve bu anlayışın sonucu olarak,  19-20 yaşlarındaki gençlerin politize olup, o’cu veya bu’cu tavırları sergilediklerini gördüğüm için üzüldüm.

-Hayatlarının büyük bir kısmını, sırt sırta vererek Türk ve İslam düşmanlarına karşı mücadele içerisinde geçiren büyüklerimi, sevgisizlik bataklığının içerisindeki çırpınışlarını ve bunun neticesi olarak birbirlerine karşı saygısızca hitaplarını gördüğüm için üzüldüm.

- Hayatlarının büyük bir kısmını, sırt sırta vererek Türk ve İslam düşmanlarına karşı mücadele içerisinde geçiren büyüklerimin, birbirlerine dün olduğu gibi bugün de en değerli varlıklarını şüphesiz bir şekilde emanet etmeleri gerekirken ve sen’lik, benlik davasından uzak bir şekilde, ‘’başarısızsak hepimizin başarısızlığıdır’’ denileceği yerde birbirlerini liyakatsizlikle, güvensizlikle suçladıklarını gördüğüm içinüzüldüm.

Devamı: http://www.haberiniz.com.tr/yazilar/koseyazisi86648-Turk_Ocaklari_43_Olagan_Kurultayini_Kim_Kaybetti.html

Türkocağı Tv

Türkocağı Tv

Tümü

Türk Ocaklarından Haberdar Olun

Yazarlar

Tümü