Yazarlık

04 Temmuz 2014

Kıymetli Öğrencimiz / Öğretmenimiz

Yazmak güzel ama çok zor bir uğraştır. Bu yüzden Türk Ocakları Sanat Edebiyat Kurulu olarak genç yazarların desteklenmesi, geliştirilmeleri gerektiğini düşünüyoruz. 2013 senesinde genç yazarlarımızı ve yazar adaylarımızı Cengiz Dağcı Yazarlık Yaz Kursu'nda biraraya getirmiştik. 

Bu amaçla değerli yazar adaylarımızın bu zor ve güzel uğraşılarını desteklemek, onların gelecekte güçlü birer yazar olarak yetişmelerine katkıda bulunmak amacıyla, bir ay sürecek yoğunlaştırılmış bir Yazarlık Atölyesi/Kursu düzenlemiştik.

Bu yıl ikincisini gerçekleştireceğimiz Yazarlık Atölyesi/Kursu 4 Ağustos 2014 Pazartesi günü başlayacak, 29 Ağustos2014 Cuma günü sona erecektir. Hafta için her gün saat 14.00’de başlayıp 18.00’de sona erecek Yazarlık Atölyesi/Kursu’nda Dil, Edebiyat, Hikâye, Şiir, Roman, Deneme, Tarih, Psikoloji, Sosyoloji, Halkbilim gibi konularda, uygulamalı dersler verilecektir. Konunun uzmanları ve hikâye, roman, şiir gibi alanlarda eser sahibi edebiyatçılar tarafından verilecek bu dersler sonrasında hazırlanan metinler, değerlendirilecektir. Ayrıca Yazarlık Atölyesi kurs süresi ile sınırlı kalmayacak, istedikleri takdirde genç yazarlarımızın yazdıkları gelecekte de takip edilecek ve ihtiyaç duydukları konularda kendileri destekleneceklerdir.

Bu kursa yazmaya gönül veren gençlerimiz katılabileceklerdir. Kurslar için herhangi bir ücret alınmayacaktır. Ancak zaruri haller dışında mümkün olduğunca devam istenecektir.

Yazarlık Atölyesi/Kursu 4 Ağustos 2014 tarihinde saat 14.00’de Türk Ocakları Genel Merkezinde çalışmalarına başlayacaktır.

Yazar Atölyesi Kursu Adresi:
Türk Ocakları Genel Merkezi
Türk Ocağı Caddesi, Prof. Dr. Osman Turan Sokağı Numara: 1
Balgat / Ankara

İlgilenen genç yazarlarımızın aşağıdaki irtibat numarasına kayıtlarını yaptırmalarını rica ediyoruz. 

İrtibat için: 
Arslan Küçükyıldız
0.532.6245769 ve 4632441
Bu e-posta adresini spambotlara karşı korumak için JavaScript desteğini açmalısınız

Türkocağı Tv

Türkocağı Tv

Tümü

Türk Ocaklarından Haberdar Olun

Yazarlar

Tümü