Bir haftada üç yolcu

28 Eylül 2013

Sadi SOMUNCUOĞLU - YENİÇAĞ

Geçen hafta üç değerli dâva adamı dostumuzu ebedî aleme yolcu ettik. İlk acı haber 19 Eylül Perşembe günü Antalya’dan geldi. 1961’de Türk Ocakları Gençlik Kolları’na geldiğinde tanıdığımız, bugüne kadar fikri çizgisinde hiç sapmadan hizmetlerini sürdüren kardeşimiz Turan Şahin ruhunu teslim etmişti. İkinci acı haber aynı gün Ankara’dan geldi. Milliyetçi-Ülkücü gençliğin 1965’te eğitim ve teşkilatlanma döneminde görev alan öncü simalardan Bahri Zorlu’nun vefatı haberiydi. 20 Eylül Cuma günü Turan Şahin’i Antalya’da, Bahri Zorlu’yu Ankara’da toprağa verdik. Üçüncü yolcumuz, 22 Eylül Pazar günü vefat eden, 23 Eylül Pazartesi günü Ankara’da toprağa verdiğimiz Necati Gültekin Paşamız oldu.
Necati Paşa’yı 1974’de MHP’ye girdiğinde tanıdık. Partiye katılmasına, Genel Sekreterimiz Ankara Milletvekili Mustafa Kemal Erkovanlı vesile olmuştu. Aynen rahmetli Gün Sazak’ı kazandırdığı gibi.
Kendisine  “Necati Paşa” veya  “Paşam”  diye hitap ederdik. Kısa zamanda kırk yıllık dost gibi hemen kaynaşıverdik. Şen, şakacı, dışa açık, hoşsohbet, hep iyimser, dürüst bir kişilikti. Askerlerde genellikle görülen o resmi, mesâfeli duruştan eser yoktu. Son ziyaretimizde çok iyi bulmuştuk. Meğer bu yolculuk iyiliğiymiş. Paşamı ebedi aleme yolcu edinceye kadar iyi anlaştığımızı, iyi dost olduğumuzu söylemeliyim.
İlk kongrede MHP Genel İdare Kurulu’na seçilmiş ve Genel Sekreter Yardımcısı olmuştu. Partinin yazışmaları, evrakın dosyalanması, vatandaşlardan gelen yağmur gibi mektup, rapor  ve müracaatları bir sistem ve düzene koymuştu. İstenen evraka ve bilgiye hemen ulaşabiliyorduk. Bu düzenleme çok faydalı olmuştu.

Devamı: http://www.yg.yenicaggazetesi.com.tr/yazargoster.php?haber=28293

Türkocağı Tv

Türkocağı Tv

Tümü

Türk Ocaklarından Haberdar Olun

Yazarlar

Tümü