Dualar Alparslan Türkeş İçin

11 Nisan 2012

Hollanda Türk Federasyon tarafindan tertiplenen "Alparslan Türkes" anma programı

Ölümünün 15. yılında Hollanda Türk Federasyon’a bağlı bütün teşkilatlarda Alparslan Türkeş için anma programları tertiplendi.

Arnhem’de yapılan “Alparslan Türkeş anma programı” Hollanda Türk Federasyon adına Arnhem Hoca Ahmed Yesevi Türk Kültür ve Eğitim Merkezi’nin ev sahipliğinde gerçekleşti.

Kuran-ı Kerim tilaveti ve İstiklal Marşının okunmasının ardından Arnhem Hoca Ahmed Yesevi Türk Kültür ve Eğitim Merkezi başkanı İbrahim Günay açılış konuşmasını yaptı. Günay yapmış olduğu açılış konuşmasında merhum Başbuğ Alparslan Türkeş’in geride bırakmış olduğu emanetlerden bahsederek birlik ve beraberliğin milletimiz için ne kadar önemli olduğunu dile getirdi.

Konuşma yapmak için kürsüye davet edilen Hollanda Türk Federasyon genel sekreteri Murat Gedik ise Alparslan Türkeş’in Dünya Türklügüne ve özellikle Avrupa Türklüğüne vermiş olduğu önemden bahsetti.

15. yıl anma programına Türkiye’den konuşmacı olarak davet edilen eğitimci yazar Gazi Karabulut yakın ve uzak tarihten örnekler vererek Ülkücü Hareket ve Alparslan Türkeş’in tarih sayfalarında nasıl yer aldıklarını dile getirdi. Alparslan Türkeş’in bir destan olduğunu ve maziden atiye bir köprü görevi üstlendiğini söyleyen Karabulut konuşmasını Necip Fazıl’ın Sakarya Türküsü adlı eserini okuyarak tamamladı.

Son konuşmacı olarak söz alan Hollanda Türk Federasyon genel başkanı Güven İşçi gelecekte güzelliklerin Alparslan Türkeş´in çizmiş olduğu yolda hep beraber yürüyerek elde edilebileceğini, ve bunun şartınında birlik ve beraberlik olduğunun altını çizdi.

Konuşmaların ardından Alparslan Türkeş için mevlüt ve Kuran-ı Kerim okundu. Çevre camilerden gelen din görevlilerinin okumuş oldukları mevlüt ve Kuran-ı Kerim’in ardından hatim duası yapıldı. Yemek ikramından sonra yapılan dua ile son bulan programa ilginin çok büyük olduğu gözlendi.

Türkocağı Tv

Türkocağı Tv

Tümü

Türk Ocaklarından Haberdar Olun

Yazarlar

Tümü