Türk Yurdu Haber Yayında!

27 Şubat 2015
Türk Yurdu Haber Yayında!

Destekçisi olduğumuz ve "Türk Yurdu" ismini kullanma hakkını verdiğimiz internet haber sitesi Türk Yurdu Haber Yayına Girmiştir. Türk Yurdu Haber ekibine başarılar diliyoruz.

 

Türk Yurdu Haber ekibi adına Türk Yurdu Haber Genel Yayın Sorumlusu Emre Kartal'ın yapmış olduğu açıklama şöyle:

 

Türklerin Faidesine Habercilik Yapmak İçin Yola Çıkıyoruz

 

Günümüzde bilginin çok önemli olduğu ancak doğru bilginin de çok zor bulunduğu bir dönemi yaşıyoruz. Basın ve medya kuruluşlarının kirli ilişkilerle bütün dünyada algı yönetimi yaptığı, iktidarları yahut çeşitli odakları güçlendirmek için çalıştığı bir dönemde, doğruları söylemek ve doğruları yazmak gerçekten zor bir iş haline gelmektedir. Anlık bilgi aktarımının etkin olduğu ancak anlık gelen bilginin doğruluğu üzerinde hiçbir tartışma yapmayan zihinlerin çoğalması da bu açıdan büyük bir sorun teşkil etmektedir. Günümüzde Türkiye ve Türk Dünyası başta olmak bütün insanlık büyük buhranlar geçirmektedir. İnsani değerlerin hiçe sayıldığı çağımızda, basın, bu buhranı adeta toz pembe bir rüyaymış gibi göstermek için elinden geleni yapmaktadır. Kısacası bütün dünya basın ve bilgilendirme açısından en ileri dönemlerini yaşarken, ahlaken isen  karanlık çağını yaşamaktadır.

 

İşte biz “Türk Yurdu Haber” olarak, bu devrana dur demek isteyen namuslu ve ahlaklı medya kuruluşlarının oluşturduğu kervana katılmaya karar verdik.

 

“Türklerin Faidesine Çalışır” sloganını 104 yıl öncesinden alarak, o günlerde yaşanan buhranın bugün de var olduğuna atıfla, o dönemde bu sloganı kullanarak Türklük aleminde bir çığır açan Türk Yurdu dergisinin adıyla, Türk milliyetçilerinin ve vatanseverlerin basın dünyasındaki yeni sesi olmak için yola çıktık.

 

“Türk Yurdu Haber” olarak asla tarafsız olmayacağımızı ilan etmek isteriz. Biz taraflı olacağız…

 

 Tarafımız binlerce yıllık Türk tarihinin süzgecinden geçerek Türklük alemine güneş olan Türk milliyetçiliği fikriyatının tarafıdır. Tarafımız dünyanın neresinde olursa olsun Türkçe konuşan, Türklük şuuruna sahip olan insanımızın tarafıdır. Tarafımız sadece kuru bir cihangirlik davası değil, bütün dünyaya nizam vermek, bütün dünyaya adalet değerini taşımak isteyen Türk ecdadımızın tarafıdır. Tarafımız ahlaklı, namuslu ve omurgalı bir düşünce ve hareketin tarafıdır. Türk milletinden taraf olacağız, Türk için çalışacağız, Türk’e göre çalışacağız… Biz Türklük güneşini söndürmek isteyen, Türklük güneşini balçıkla sıvamaya çalışan herkesin karşısında olacak ve elimizden geldiğince doğruları yazarak insanımızı bilgilendirmeye çalışacağız. Bugün küçük ama özverili bir ekibiz. Yarın için ise hedeflerimizin hiçbir sınırı yoktur.

 

Haber sitemiz öncelik olarak Türk Dünyası haberlerini ve ülkemizde faaliyet gösteren milliyetçi kuruluşların çalışmalarını milletimize anlatmayı hedef belirlemiştir. Bunun yanı sıra güncel siyasi ve sosyal olayları da kendi milli penceremizden aktarmaya çalışacağız.

 

“Türk Yurdu” ismini Türk Ocakları Genel Merkezi ve Türk Yurdu Dergisi’nin izniyle kullanmaktayız. Bu noktada bu isimle çalışan herhangi başka bir kuruluşun bizimle bir ilgisi yoktur. Kendileri zaten yasal olarak suç işlemektedirler.

 

Bu bağlamda Türk Yurdu Haber, Türk Ocakları Genel Merkezi ve Türk Yurdu Dergisi’nin izniyle isim hakkını kullanan ancak bağımsız bir yayın politikasına sahip olan bir haber sitesidir.

 

“Türk Yurdu Haber” sitemizin logosunda iç içe geçmiş üç adeta sekiz köşeli Selçuklu yıldızı ve ortasında ay-yıldız bulunmaktadır. Sekiz köşeli Selçuklu yıldızı tarihimize bağlılığımızı, yıldızların “kırmızı”, “yeşil” ve “mavi” renkleri Ziya Gökalp ve Hüseyinzade Ali Turan’a atıfla Türkleşmek, İslamlaşmak ve Muasırlaşmak ülkümüzü, ortadaki gri ay-yıldızın gri rengi bağımsız düşüncemizi ancak ay-yıldızın temsil ettiği değerleri kabul ettiğimizi simgelemektedir.

 

Sitemizin hazırlanmasında bizden desteğini esirgemeyen Türk Ocakları Genel Başkanı Prof. Dr. Mehmet Öz’e, Genel Sekreter Prof. Dr. Mehmet Şahingöz’e, Türk Yurdu Dergisi Genel Yayın Müdürü Dr. Fahri Atasoy’a, teknik danışmanımız ve bizim uzun zaman kahrımızı çekerek sitemizin teknik noktalarını meydana getiren Türk Dünyası Birlik Platformu Genel Sekreteri kıymetli kardeşim Ahmet Alkan’a, yayın kurulumuzda birlikte çalıştığımız mesai arkadaşlarımız Tuğrul Atasoy’a, Can Güleçoğlu’na, Derviş Ulaşhan Eraslan’a, Cansın Calkı’ya, Orhun Ege Cansaran’a çok teşekkür ediyorum. Ayrıca fikirleriyle bizlere manevi desteklerini esirgemeyen Türk Ocakları Gençlik Kolları yöneticileri Rüştü Kaya ve Sadettin Erbaş’a da teşekkürlerimi sunuyorum.

Biz seferle memuruz, zafer Allah’tandır… Umarız sitemiz ve ekibimiz bugünden itibaren Türk Dünyası ve insanlık için faydalı işler yapar.

 

Rahman ve Rahim Olan Allah’ın Adıyla….

 

Emre KARTAL

Türk Yurdu Haber Genel Yayın Sormulusu

Türkocağı Tv

Türkocağı Tv

Tümü

Türk Ocaklarından Haberdar Olun

Yazarlar

Tümü