Çorum Türk Ocağı Genel Kurulu Yapıldı

28 Şubat 2015
Çorum Türk Ocağı Genel Kurulu Yapıldı

Türk Ocakları Derneği Çorum Şubesi 6. Olağan genel kurulu 28.02.2015 cumartesi günü saat 13,00 de ocak binasında yapılmıştır. Genel kurul

 

1-      Açılış ve yoklama

2-      Saygı duruşu ve İstiklal Marşı

3-      Divan heyetinin oluşturulması

4-      Yönetim ve Denetim Kurullarının ibrası

5-      Tahmini bütçenin okunması ve onaylanması

6-      Yeni yönetim kurulu, denetim kurulu ve genel merkez delegelerinin oluşturulması ve onaylanması

7-      Dilek ve temenniler

8-      Kapanış

 

Güdemi ile toplanmıştır. Açılış ve yoklamanın ardından istiklal marşı okunmuş olup ardından Av.Fahri AZKUR başkanlığında M.Ferit ERKUN ve Necati GÜL den oluşan divan heyeti teşkil etmiştir.

 

Yönetim ve denetim kurulu raporları ile 2015 yılı tahmini bütçesi şube sekreteri tçesi şube sekreteri Yaşar TÜRK tarafından ibra edilip oy birliğiyle kabul edildi.

 

Verilen tek liste ile yeni yönetim, denetim kurulu ve genel merkez delegeleri seçildi.

 

Buna göre yönetim kurulu asil listesi Prof.Dr.İrfan ÇAĞLAR, Yrd.Doç.Dr.S.Oğuzhan KIVRAK, İhya ÇATALDAĞ, Şerif ARSLAN, Yaşar TÜRK, Erkan ÇİFÇİ, Yavuz ÜNLÜ den,yedek liste ise H.Hüseyin HASTAOĞLU, Hasan İlkay AL, M.Emre ÇAĞLAR, Doğan DEMİRCİ, İlkay GÜVEN, Mustafa ÇAĞLAR ve Hüseyin ÖNCÜ den oluşmuştur.

 

Denetim kurulu asil Abdullah ATEŞ, Ahmet GÜNGÖR, Av. Özgür ÖZTEKİN den yedekler ise Alparslan BİLGİN, Hüseyin ÖNCÜ, M.Ali KÖSEOĞLU ndan oluşmuştur.

 

Genel Merkez Delegeleri ise Prof.Dr.İrfan ÇAĞLAR, Prof.Dr.Hilmi DEMİR ve Alparslan BİLGİN den oluşmuştur.

 

Dilek ve temenniler kısmında söz alan Prof.Dr.Hilmi DEMİR 10 yıldır başkanlığını yürüttüğünü artık değişmesi gerektiğini belirtti. Kendisine yardımcı olan tüm arkadaşlara teşekkür etti. Türkiye ve Ortadoğu’nun son günlerde sıkıntılı süreçten geçtiğini TÜRKLÜĞÜN bir kale görevi yaptığını sözlerine ekledi.

 

Divan başkanı Av Fahri AZKUR Türklük ve Türklüğün geçmişi ve son olaylar hakkında görüş düşüncelerini aktardıktan sonra toplantıyı bitirdi.

Türkocağı Tv

Türkocağı Tv

Tümü

Türk Ocaklarından Haberdar Olun

Yazarlar

Tümü