Hatay Türk Ocağı Genel Kurulunu Yaptı

01 Mart 2015
Hatay Türk Ocağı Genel Kurulunu Yaptı

Türk Ocakları Hatay Şubesinin  1 Mart 2015  günü yapılan 6. olağan genel kurulunda, Ali GÜNDÜZ ve ekibi güven tazeledi. Kongremize gelerek bizlere güç veren, siyasi partilerimizin, başkan ve yöneticilerine, MKÜ Üniversitesinin değerli akademisyenlerine, sivil toplum kuruluşlarımıza, Türk Ocaklı üyelerimize ve Türk Ocaklarının aziz gönül dostlarına sonsuz teşekkürler.

 

Türk Ocakları Hatay Şube Başkanı Ali GÜNDÜZ kongrede yaptığı konuşma özetle şöyleydi.

 

Kıymetli misafirler,

Geçtiğimiz hafta içerisinde, Milletimizi derinden üzen olaylar yaşandı.

PKK lı bölücü hainler tarafından şehit edilen, Ülkü Ocakları Ege Üniversitesi Teşkilat Başkanı, Fırat Yılmaz ÇAKIROĞLU’nu sonsuzluğa uğurladık.

Şehidimize, Allahtan rahmet ailesine yakınlarına ve milletimize baş sağlığı diliyorum.

 Vatan ve millet sevdasına şehit olan, tüm milliyetçi, ülkücü şehitlerimize Allahtan rahmet diliyorum.

Malatya’da ki uçak kazasında, şehit olan pilotlarımıza, Afganistan’da, Radikal dinci terör örgütünün, saldırısı sonucu şehit edilen askerimize, Allahtan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum.

 

Aziz ocaklılar;

 

Güney doğudaki bölücü ayaklanmalar, Üniversitelerimizdeki, kargaşa ve kavga ortamı, milletimizi derinden kaygılandırmaktadır. Hepimizi endişeye sevk eden bu olayların, bitirilmesi için acilen tedbir almalı, aksi takdirde, siyasi irade, büyük vebal altındadır kalacaktır.

 

Türkiye’miz en kritik 4 ay içindedir. Haziran ayında seçim var. Bu seçim Türkiye’nin kaderini belirleyecek bir seçim olacaktır.

Ülkemiz, hem bölücü PKK  terörünün, hem de, radikal dinci terör örgütlerinin tehdidi altındadır. MİT in” herkes tedbirli olsun” Uyarısı da yaklaşan bu tehlikeyi işaret etmektedir.

 

Bütün bunlar göz önünde bulundurularak, Ülkeyi yönetenler, Genel seçimlerin sağlıklı bir ortamda yapılması sağlanmalı, millî iradenin, tecelli edeceği Meclisin, vesayet altına alınmasına yol açacak, sistem değişikliği arayışlarından vazgeçmelidir.

Sözde soykırım iddiaları ile gündeme taşınan olaylarla ilgili, özür dileme anlamı taşıyacak söylemelerden kesinlikle sakınılmalı, tarihimize ve ecdadımıza leke sürülmesine izin verilmemeli, 

Yemen Çöllerinde yanan, Allahuekber Dağlarında donan, Çanakkale’de alnından vurularak toprağa düşen ve bu vatanı bize emanet eden şühedanın ruhları incitilmemelidir.

 

Türk Ocaklılar olarak diyoruz ki;

 

 

Bin yıllık Türk vatanı, Türkiye’yi böldürmeyeceğiz.  Bayrak inmeyecek, ezan susmayacaktır. Aksini tasarlayan gafillere ve hainlere, yakın ve uzak tarihimize bakmalarını salık veririz.

Türkiye çok badireler atlatmıştır. Bunu da atlatacaktır.

 

Şube Faaliyetleri ile ilgili, Genel Merkezimizin Yayladağı’nda bulunan Türkmen soydaşlarımıza, 1350 koli gıda yardımı yaptığını, kurban bayramı dolayısı ile Şubemize verilen 35 vekaletin yerine getirilerek bunların bir kısmının, Suriye tarafında bulunan Uygur Türklerine ulaştırıldığını, yine Uygu soydaşlarımızın kendi istekleri üzerine, Genel merkezimizin, 2000kg. ve şubemizce karşılanan 600kg. un yardımının yapıldığını ayrıca 440 çit ayakkabı yardımının Türkmen ve Uygur Türlerine ulaştırıldığını söyledi.

 

Kıymetli davetliler;

 

Kongremizin, Hatay’ımıza, Milletimize ve Türkiye’mize hayırlı olmasını diliyor. Hepinize Saygılarımı sunuyorum.

Türkocağı Tv

Türkocağı Tv

Tümü

Türk Ocaklarından Haberdar Olun

Yazarlar

Tümü