Çankırı Türk Ocağı'ndan Hocalı Anması

03 Mart 2015
Çankırı Türk Ocağı'ndan Hocalı Anması

Çankırı Karatekin Üniversitesi Milli Değerleri Koruma ve Yaşatma Topluluğu, Türk Dünyası Araştırmaları Topluluğu, Türk Yurdu Topluluğu ortak çalışmasıyla Çankırı Ülkü Ocakları ve Türk Ocakları katkıları ile Hocalı Katliamını anma programı 25 Şubat Çarşamba günü 100. Yıl Kültür Merkezi’nde yapıldı. Türkiye Uluslararası İlişkiler ve Stratejik Analizler Merkezi (TÜRKSAM) Başkanı Ahmet Gencehan Babiş programda konuşmacı olarak yer aldı.

Konuşmacı Ahmet Gencehan Babiş, Azerbaycan Cumhuriyetinin Dağlık Karabağ Bölgesindeki Hocalı Kasabasında Yaşanan Vahşetin 23. Seneyi devriyesinde verdiği konferansla Hocalı Şehitlerini andı.

Babiş, Hocalı'da dünyanın gözlerinin önünde Ermeniler tarafından soykırım yapıldığını söyleyerek şunları kaydetti:

“Hocalı'da yapılan soykırım göz önünde. Çekilmiş fotoğraflar ve şahitleri var. Bunları dünya bildiği halde susuyor ama 1915 yılında olmayan uydurma, yalan bir Ermeni soykırımını konuşuyorlar. Ermeni yalanlarını ifşa etmek bizim milli görevimizdir. Bunların gelecek nesillere iyi anlatılması gerekmektedir"

Konferansın sonunda Çankırı Karatekin Üniversitesi Öğretim üyesi Yrd. Doç. Dr. Yiğit Anıl Güzelipek tarafından konuşmacı Ahmet Gencehan BABİŞ’e Tuz Lambası hediye edildi. 

Türkocağı Tv

Türkocağı Tv

Tümü

Türk Ocaklarından Haberdar Olun

Yazarlar

Tümü