Kırgızistan Cumhurbaşkanı ve Başkurdistan Cumhurbaşkanı Bir Araya Geldi

05 Mart 2015
Kırgızistan Cumhurbaşkanı ve Başkurdistan Cumhurbaşkanı Bir Araya Geldi

Kırgızistan Cumhurbaşkanlığı’nın basın odası bildirdiğine göre, Cumhurbaşkanı Almazbek Atambayev 4 Mart’ta Başkurdistan Cumhurbaşkanı Rüstem Hamitov ile bir araya geldi.

Görüşme sırasında, Atambayev ve Hamitov, çeşitli alanlarda ikili Kırgız-Başkurt ilişkileri hızla gelişmekte, hem de kültürel ve iş ilişkileri etkinleşmekte olduğunu hoşnutlukla belirtti. Ayrıca, ikili etkileşimin çeşitli alanlarında projeler uygulama planı belirlendi.

Cumhurbaşkanı Atambayev, halklar arasında kültürel ve tarihsel ilişkileri hesaba katarak Rusya’nın bölgeleri ile doğrudan temas kurmanın önemini vurguladı.

Başkurdistan Cumhurbaşkanı Hamitov, tarım sektörü dahil olmak üzere çeşitli alanlarda her iki taraf için ilginç ortak planlar olduğunu kaydetti.

Atambayev ve Hamitov, Kırgızistan’ın Avrasya Ekonomik Birliği’ne katılımı, Kırgız-Başkurt ilişkilerini daha geliştirme ve genişletme için ciddi önkoşullar yaratacağı, geniş bir yelpazede ikili ilişkilerin yeni perspektiflerini açacağı doğrultusunda hemfikir olduğunu ifade etti. 

KABAR

Türkocağı Tv

Türkocağı Tv

Tümü

Türk Ocaklarından Haberdar Olun

Yazarlar

Tümü