Zonguldak Şubesi'nden 12 Mart İstiklal Marşı Kutlaması

12 Mart 2015
Zonguldak Şubesi'nden 12 Mart İstiklal Marşı Kutlaması

Zonguldak Türk Ocağı Başkanı Sn. Erol ŞEREF tarafından ' İstiklal Marşı’nın TBMM tarafından Milli Marş olarak kabul edilişinin 94. ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Gününün 79. Yıldönümü ' ile ilgili Basın Açıklaması...

 

Büyük vatansever ve Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy tarafından kaleme alınan ve Türk Milleti’nin istiklaline ve kutsal değerlerine olan inancını destanlaştıran İstiklal Marşı, 12 Mart 1921 tarihinde Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde Milli Marş olarak kabul edilmiştir.

 

İstiklal Marşı, Türk insanındaki milli mücadele ruhunu, vatan sevgisini ve bağımsızlığa olan tutkusunu en güzel şekilde yansıtan bir kahramanlık destanıdır. Türk Milleti’nin bağımsızlığından asla vazgeçmeyeceğini, millet birlikteliğini ve vatan topraklarının bütünlüğünü bozmak isteyenlere fırsat vermeyeceğini anlatan ve tüm dünyaya ilan eden muhteşem bir eserdir. İnanıyoruz ki, Ne Mutlu Türk’üm Diyene diyebilen herkes bu eşsiz mısraları daima kalbinde hissedecek ve bu duygu birliğini ilelebet muhafaza edecektir.

 

Andımızın kaldırıldığı, Türklüğün yok farz edilip silinmeye çalışıldığı, milliyetçiliğin ayaklar altına alındığı bugünlerde, milli hassasiyetlerimizle ilgili milletimizin sabrı zorlanmaktadır. Milli birliğimizin ve bağımsızlığımızın, vatan ve bayrak aşkımızın adı olan İstiklal Marşı’nın okunmasından bile rahatsızlık duyulması gelecekle ilgili endişelerimizi arttırmaktadır.

 

Bu duygularla İstiklal Marşı’nın TBMM tarafından “Milli Marş” olarak kabul edilişinin 94. ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Gününün 79.yıldönümünde; başta Cumhuriyetimizin kurucusu Milli Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, tüm şehitlerimizi ve milli şairimiz Mehmet Akif Ersoy’u rahmet ve minnetle anıyoruz. Mehmet Akif Ersoy’un duasına en kalbi duygularımızla iştirak ediyor ve

 

“Allah Bu Millete Bir Daha İstiklal Marşı Yazdırmasın ”diyoruz.

 

 

12.03.2015

 

Erol ŞEREF

Zonguldak Türk Ocağı Başkanı

Türkocağı Tv

Türkocağı Tv

Tümü

Türk Ocaklarından Haberdar Olun

Yazarlar

Tümü