Zonguldak Şubesinden 18 Mart Çanakkale Açıklaması

17 Mart 2015
Zonguldak Şubesinden 18 Mart Çanakkale Açıklaması

Zonguldak Türk Ocağı Başkanı Sn. Erol ŞEREF ‘in ' 18 Mart Çanakkale Destanı nın 100.  Yıldönümü ' ile ilgili Basın Açıklaması...

 

 

18 Mart 1915 tarihinde ‘Çanakkale Geçilmez‘ diye yazılan bu başarı, ‘ulus‘ ve ‘millet ‘olma bilincinin de tohumlarını atmıştır.

 

Bu Büyük zaferi gerçekleştiren milletin çocukları olmak, herkes için en büyük ve en haklı iftihar kaynağıdır. Çanakkale Deniz Zaferi, bağımsızlık, özgürlük, kardeşlik ve birlik ruhuyla verilen onurlu bir mücadelenin sonucudur. Milletimiz, bu var olma mücadelesinde topuyla, tüfeğiyle ve kanıyla bayraklaştırmak istediği bağımsızlığı, karşısındaki muazzam güce rağmen, yılmadan ve fedakârca kazanma başarısını göstermiştir.

 

Şanlı tarihi boyunca bağımsızlığıyla insanlığa örnek olmuş ulusumuz, yüce önderinin rehberliğinde, aralanan bu kapıdan geçerek emperyalizme karşı bağımsız bir devlet kurmasını bilmiş ve bunu başarmıştır.

 

Yüce Türk Milletinin 100 yıllık bu gururlu gününü kutlarken, bugünlere ulaşmamızı sağlayan başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, milli mücadelede hayatlarını feda eden aziz şehitlerimizi minnetle anıyorum.

 

Ruhları Şad Mekânları Cennet Olsun…

 

 

18.03.2015

 

 

Erol ŞEREF

Zonguldak Türk Ocağı Başkanı

Türkocağı Tv

Türkocağı Tv

Tümü

Türk Ocaklarından Haberdar Olun

Yazarlar

Tümü