İzmit Şubesinden Çanakkale Ziyareti Açıklaması

21 Mart 2015
İzmit Şubesinden Çanakkale Ziyareti Açıklaması

İşgal altındaki bir imparatorluktan hür ve bağımsız Türk devletine kavuşmamızı sağlayanlar, onlarca donanmayı imanı ve inancıyla Çanakkale boğazına gömenler, dönemin İngiliz uşağı sözde aydınları hayalci derken, ulus devletini inşa edenler , Milleti yanlız ve biçare iken onlara ömrünü adayanlar , çıkış yolunu gösterenler Türk Ocağı'nın aydın, inançlı ve Türk Milliyetçisi gençleri idi ve o ruh hala yaşıyor diyen Türk Ocakları Kocaeli Şube Başkanı Yücel Alpay DEMİR , yurdunu alçaklara uğratmayan şehitlerimizi rahmet ve minnet ile anmaya geldiklerini söyledi.

Demir, "Türk Ocağı siyasal hedefler, bölgesel dengeler, günlük projeler ve kişisel beklentiler için kurulmadığının bilinmesini istiyoruz, sosyal faaliyet yapabilmek, bilindik sorunları neticesiz sohbetlerde konu etmek için kurulmadığımızın bilinmesini istiyoruz, mümkün olduğu kadarıyla birşeyler yaparak kurumsal bir derneği yaşatmak için kurulmadının bilinmesini istiyoruz. Bu ocakları ömrünü Türklük davasına Turan ülküsüne adayanlar, her şeylerini bu uğurda feda etmek için kurdu. Bu ocaklar sorunları televizyon programlarında sulandırmak, gazete köşelerini doldurmak için değil çözüm bulmak, yol göstermek ve Türk Milliyetçiliği fikrini devlet kadrolarına taşımak için kuruldu. Bu ocağı dik baş, tok karın, mutlu yarın diyenler kurdu, mevzu bahis vatansa gerisi teferruat diyen, teferruatın gereğini yerine gerirebilen 90 tıbbiyeli teğmenin girişimleri ile kuruldu ve hayal ettikleri Türk devletini kurarak amaca ulaşıldı. Şartlar şimdi bizi kurduğumuz bağımsız Türk devletine tekrar 1912 ruhuyla hizmete çağırıyordu, halkımızı siyasal ayrım yapmadan topyekün milli uyanışa davet edilmesine ihtiyaç vardı biz de yüce Allah'ın izni ile eski, yeni, üye, başkan, yönetici ayrımı yapmadan geniş bir hizmet ordusuyla , hatta ailemizle ve tüm imkanlarımızla topyekün hizmet etmeye geldik" dedi.

 

Bir yıl önce bismillahirrahmanirrahim diyerek Türk Ocağı Kocaeli Şubemize emeği hizmeti dokunmuş başkan ve yönetici ağabeylerimiz ile birlikte el birliği ile ektiğimiz tohumlar bu gün filizlendi 100'lerce üniversiteli genç davetimize icabet etti. 10 yıl sonra inşallah bu filizler bu fidanlar orman olunca devletimizin her kademesine hizmete kendilerini vakfedince , milletimiz kendini daha güvende daha huzurlu hissedecek , yaşanan siyasi gelişmeler yapılan pazarlıklar bizi ilgilendirmiyor, bu devlet Türk devletidir bayrağı, dili ve sahibi bellidir kimse olmayacak rüyalar görmesin diyerek Kocaeli Üniversitesi'nde öğrenim gören ve bu güne kadar Türk Milliyetçileri ile tanışmayan bütün vatansever gençleri Türk Ocağı'ndan hizmet almaya davet etti. Ömrümüzün sonuna kadar hem ocağımızdan hizmet almaya gelenlere hemde bu Ülküye bizden daha fazla emek veren herkese kayıtsız ve şartsız hizmet edeceğiz dedi.

Demir "90 üniversiteli gencimizle, 90 tıbbiyeliyi subayımızı temsilen Çanakkale'de şehitliklerimizi dualar ile ziyaret ettik, ocağımızın genç fidanlarını temsilen çam fidanımızı Conkbayırı'na ektik, siperlerde yeminimizi ettik , sözümüzü verdik inşallah devletimizin yönetildiği bütün hizmet noktalarına talip olacak bilinçli Türk Milliyetçisi gençler yetiştirmeye devam edeceğiz" dedi.

 

Demir "Bu yüce millet etnik ayrım yapacak cehaleti bünyesinde uzun süre taşımaz, üzerinde oynanmaya çalışan oyuna elinin tersiyle yine cevabını verecektir. Unutulmasın ki Çanakkale geçilseydi Ortadoğu'nun tamamı şimdiki Irak ve Suriye gibi olacaktı, şehitlerimize sadece biz değil , Asya kıtasında yaşayan her millet şükran duymalı. Burada emperyalizmin kolu bacağı budanmış hayalleri bir yüzyıl daha erteletilmiştir. Burada topyekün varıyla yoğuyla gelenlere , Bu necip millet varıyla yoğuyla unutamayacakları bir cevap vermiş ve gereği gibi karşılamıştır. Milletimiz gevşemesin üzülmesin endişe etmesin, inananlar hep üstün kalacaktır "diyerek Şair İsmail Daşdemir'in şiirini şehitlikleri gezen herkese hitaben okudu.

Yedi düvel gelmiş , Türk boğazına / Hak nidası , inletirken civarı

Türktür , dayanırmı senin nazına / Kar edermi , tankı topu savarı

Seyit güllesini , topun ağzına / Alay tabur tugay , etten duvarı

Sürdü , Çanakkale geçilmez dedi. / Ördü , Çanakkale Geçilmez dedi

Türkocağı Tv

Türkocağı Tv

Tümü

Türk Ocaklarından Haberdar Olun

Yazarlar

Tümü