Genel Başkanımız Selçuk Üniversitesi'nde Türk Ocakları'nın 103 Yılını Anlattı

25 Mart 2015
Genel Başkanımız Selçuk Üniversitesi'nde Türk Ocakları'nın 103 Yılını Anlattı

Selçuk Üniversitesi’nde faaliyet gösteren Türk'ce Fikir Topluluğu, Genel Başkanımız Prof. Dr. Mehmet Öz'ün konuşmacı olarak katıldığı konferansla Türk Ocakları'nın kuruluşunun 103. yıldönümü kutlandı.

 

Konferansa konuşmacı olarak katılan Türk Ocakları Genel Başkanı Prof. Dr. Mehmet Öz, Türk milletinin dünya tarihinin gördüğü, geçmişten günümüze bir kaç milletten birisi olduğunu söylerken Milliyetçilik duygusunun da çok eski ve kadim olduğunu ifade etti. Öz, Türk milliyetçilerinin hiç bir zaman ırçılık ve etnikçilik yapmadıklarını belirtirken, Türk ocaklarının 190 tıbbıyelinin öncülük etmesi ile gençlerin eğitim ve kültürünü arttırmak amacıyla kurulduğunu, milli mücadele ve cumhuriyetin yerleşmesi ile birlikte önemli bir noktaya geldiğini dile getirdi. Mehmet Öz, bugün Türk Ocakları şube sayısının 80 olduğunu, Türkmenler başta olmak olmak üzere sayısız yardım kampanyaları ve faliyetlerde bulunduğunu söylerken, “Türk Milliyetçilerini kimse dolgu malzemesi olarak görmesin, Türk milliyetçileri bir inşa hareketinin öncüsüdür” dedi.

 

Programda topluluk başkanı Fahrettin Uygun tarafından Genel Başkanımıza hediye takdim edildi. Ayrıca programa Türk Ocakları Konya Şubesi Başkanı Vedat Erden de katıldı.

 

Programın ardından Türk'çe Fikir Topluluğu'nun da üyesi olduğu Türk Dünyası Birlik Platformu'nun Ermeni yalanları karşısında başlattığı "100 Yılın Yalanı" projesine destek veren bir video hazırlandı ve Genel Başkanımız Prof. Dr. Mehmet Öz de kampanyaya destek verdi.

Türkocağı Tv

Türkocağı Tv

Tümü

Türk Ocaklarından Haberdar Olun

Yazarlar

Tümü