Sivas Şubesi Nevruz'u Geniş Katılımla Kutladı

21 Mart 2015
Sivas Şubesi Nevruz'u Geniş Katılımla Kutladı

Türk Ocakları Sivas Şubesi tarafından merkeze bağlı İmaret Köyü'nde düzenlenen etkinliklerle 'Nevruz Bayramı' kutlandı.


'Türk Dünyası Nevruz Şenliği' isimli programa yaklaşık 500 kişi katıldı. Eski MHP İl Başkanı Kürşad ERGÜN, MHP Sivas Milletvekili Aday Adayları Yusuf ÖZKAN, Muammer DEMİRCİ, Hamit ÖZKAN , Celal DAĞGEZ, Alperen Ocakları Sivas İl Temsilcisi Dr. Halil KOL, Türk Eğitim Sen İl Temsilcisi Nuri ERYILDIZ, Siyasi parti temsilcileri ve sivil toplum kuruluşu yemsilcileri ile çok sayıda basın mensubu katıldı.

 

Programın açılış konuşmasını yapan Türk Ocakları Sivas Şubesi Başkanı Mutlu Kurt, Nevruz Bayramı'nın öz be öz Türk'ün bayramı olduğunu belirterek, "Bugün biz Türk örf ve adetlerine uygun olarak Nevruz Bayramı'nı kutlayacağız. Türk dediğimiz zaman aklımıza gelen at ve at sporlarını burada gösterilerini yapacağız." dedi.

 


Konuşmanın ardından Mutlu Kurt ve katılımcılar çekiç ile demir döverek nevruz ateşinin üzerinden atladı. Kafkas halk dansları gösterisiyle devam eden şenlikte daha sonra geleneksel yer okçuluğu gösterileri yapıldı. Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği şenlik renkli görüntülere sahne oldu.

 


5 YAŞINDAKİ OKÇUYA YOĞUN İLGİ

 


Programda en çok ilgiyi ise minik okçu Ilgaz Beysun gördü. Sivas Göktürk Okçuluk Derneği Başkanı Murat Beysun'un 5 yaşındaki oğlu Ilgaz'ın yaklaşık 20 metre mesafeden attığı oklarla hedef tahtasını vurması dikkat çekti. Geçen yıl ok atmaya başlayan Ilgaz, katılımcılar tarafından ilgiyle izlendi. Programa katılan gazeteciler ve vatandaşlarda minik okçunun bol bol fotoğraflarını çekti.

 

 

Türkocağı Tv

Türkocağı Tv

Tümü

Türk Ocaklarından Haberdar Olun

Yazarlar

Tümü