Edirne Şubesinden İç Güvenlik Paketi Paneli

25 Mart 2015
Edirne Şubesinden İç Güvenlik Paketi Paneli

Türk Ocakları Edirne Şubesi 25 Mart 2015 Çarşamba Günü Deveci Han Konferans Salonu'nda; TBMM Genel Kurulunda amuoyunda iç güvenlik paketi olarak bilinen Polis Vazife Salahiyet Kanunu, Jandarma Teşkilat, Nüfus Hizmetleri Kanunu ile bazı kanun ve kanun hükmünde kararnamelerin değişiklik yapılmasına dair kanun tasarısının getirdikleri olumlu ve olumsuzlukların neler oldukları ile alakalı üyelerini ve katılımcıları bilgilendirme paneli yaptı.

 

Başkan Yakup Öz'ün açılış konuşmasından sonra; oturum başkanlığını Türk Ocakları yönetim kurulu üyesi Yrd. Doç. Dr. Veysi Akın'ın yaptığı panelist Avukat Şennur Yıldırım ve Avukat Barış Ateş'in katıldığı panele geçildi.

 

Avukat Şennur Yıldırım Türk Ocakları'na teşekkür ederek konuşmasına başladı. "Toplantı veya gösteri yürüyüşlerinin havai fişek, molotof ve benzeri el yapımı patlayıcılar, demir bilye ve sapan bulundurulması ve taşınması yasak olan maddeler kapsamında ele alınacaktır" dedi.

-          Bonzai TCK kapsamında olacak,

-          Polise 48 saate  kadar gözaltı yetkisi

-          Vali emir verebilecek

-          Araç kiralama şirketleri günlük kayıt tutacak

-          Polis alım yaşı 30'a çıkarılacak.

Avukat Barış Ateş ise "bu değişikler içinde bazı olumlu değişikler olmakla beraber ,bazı maddelerde mevcut hukuki durumumuzdan geriye gidişi ifade eden bir tasarı halinde olduğu gözükmektedir" dedi.

 

Panel bitiminde panelistler Avukat Şennur Yıldırım'a plaket takdim edildi. Avukat Barış Ateş'e ise MHP il başkanı Hakan Özkan plaket takdim etti.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Türkocağı Tv

Türkocağı Tv

Tümü

Türk Ocaklarından Haberdar Olun

Yazarlar

Tümü