Kerkük Valisi Kerim ITC İl Başkanı’nı Kabul Etti

03 Nisan 2015
Kerkük Valisi Kerim ITC İl Başkanı’nı Kabul Etti

Irak Türkmen Cephesi Kerkük İl Başkanı Kasım Kazancı Kerkük Valiliğinde temaslarda bulundu. Kerkük Valisi Dr. Necmettin Ömer Kerim’i ziyaret etti. İkili ilişkiler, Kerkük’teki son gelişmeler ve güvenlik meseleler üzerindeki konuların yanı sıra Irak Türkmen Cephesi Kerkük İl başkanlığı binası önünde son dönemlerde yaşanan kışkırtıcı olaylar ele alındı. Kazancı Valiye yaşanan gelişmeler karşısında şikâyette bulunarak, Türkmen,-Kürt ilişkilerini zedelenmesini hedefleyen bu tür eylemlerin hiçbir tarafa hizmet etmeyeceğini söyledi.

Kazancı daha sonra Kerkük İl Meclisi Başkanlığı’nı ziyaret etti. İl meclis başkanı vekâleten ve il meclisi üyeleri ile görüşmelerde bulunan Irak Türkmen Cephesi Kerkük İl Başkanı Kazancı son gelişmeleri ele aldı. Kazancı meclis başkanlığına Irak Türkmen Cephesi Kerkük İl Başkanlığı önünde son dönemlerde sürekli olarak tekrarlanan ve Türkmenleri rahatsız eden eylemler hakkında şikâyetini sundu.

Kazancı daha sonra Kerkük Vali yardımcısı Rakan Said ile görüştü. Görüşmede idari, siyasi ve güvenlik anlamında son gelişmeler ele alındı.

TürkYurduHaber

Türkocağı Tv

Türkocağı Tv

Tümü

Türk Ocaklarından Haberdar Olun

Yazarlar

Tümü