Malatya Şubesi Türkeş ve Yazıcıoğlu'nu Andı

03 Nisan 2015
Malatya Şubesi Türkeş ve Yazıcıoğlu'nu Andı

Malatya Türk Ocağı olarak her hafta gerçekleştirdiğimiz sohbet programımızı bu Cuma da yaptık. Program öncesi adet olduğu üzere misafirlerimize kuru fasülye ikramımız oldu. Daha sonra Başbuğ Alparslan Türkeş ve merhum Muhsin Yazıcıoğlu başta olmak üzere tüm şehitlerimiz için Kuran-ı Kerim okundu, dua edildi.

 

Emekli Kurmay Yarbay Hasan Yalçın Karataş'ın konuşmacı olduğu programımıza MHP Malatya Milletvekili Aday Adayı Güzin Koçak Hanımefendi de katıldı.

 


Şehit Mürsel Karataş Salonu'ndaki programımızda Hasan Yalçın Karataş Başbuğ Alparslan Türkeş ve Muhsin Yazıcıoğlu'nu anlattı. Sinevizyon eşliğinde yapılan sunumda arkada dönen fotoğraflar zaman zaman katılımcıları duygulandırdı. Her iki liderin liderlik özelliklerinden bahseden Karataş, Alp ile Alperen olarak adlandırdığı iki liderin hareketlerinin mutlaka birleşmesi gerektiğini söyledi. Yollarını ayırmak zorunda kalan iki liderin hayatları boyunca birbirleri aleyhine en ufak bir söz söylemediklerini söyledi. İki lideri baba-oğul olarak gördüğünü söyleyen Karataş, baba oğul arasına kimse girmemeli dedi. İnteraktif bir sunum yapan Karataş zaman zaman dinleyicilere söz vererek iki lider ile olan anılarını anlatmalarını istedi. 

 


Muhsin Yazıcıoğlu ile aynı koğuşta yatan başkanımız Nadir Günata söz alarak anılarını anlattı ve ülkenin bu zor zamanlarında her türlü hesabın, kitabın bir yere bırakılarak muhakkak suretle bir birleşmenin olması gerektiğini belirtti. İhtilal sebebiyle çok büyük sıkıntılar çektiklerini belirten Günata, "ama bir gün çıkıp gördüğümüz işkenceleri-eziyetleri anlatmadık, yakamızdan ayyıldızlı bayrağı çıkarmadık, devletimize düşman olmadık" dedi.

 


Muhsin Yazıcıoğlu'nun "Üşüyorum" adlı şiirinin kendi sesinden dinlendiği programımızda ayrıca Başbuğ Alparslan Türkeş'in bölücülük faaliyetleri ile ilgili olarak yapmış olduğu bir konuşması dinlenildi.

 


Oturum başkanımız Nadir Günata, misafirimiz olan milletvekili aday adayı Güzin Hanım'ı mikrofona davet etti. Çok duygulandığını belirten Güzin Koçak, Muhsin Yazıcıoğlu ile olan bir anısını anlattı. Çok zor zamanlardan geçtiklerini söyleyen Koçak, yaşadıklarını çocuklarına dahi anlatmadığını söyledi. "Bu akşam burada olmaktan çok mutlu oldum" diyen Koçak, Nadir Günata'ya ve sunumu yapan Hasan Yalçın Karataş'a teşekkür etti.


Güzin Hanım'dan sonra mikrofona geçen Necati Karabay'da Başbuğ Türkeş ile olan bir anısını anlattı. Elli sene sonra bizleri biraraya getiren Nadir Günata'ya teşekkür ederim diyen Karabay, birleşmenin olması gerektiğini belirtti.

Türkocağı Tv

Türkocağı Tv

Tümü

Türk Ocaklarından Haberdar Olun

Yazarlar

Tümü