İzmit Türk Ocaklı Gençler Türkeş'i Okudular

06 Nisan 2015
İzmit Türk Ocaklı Gençler Türkeş'i Okudular

Kocaeli Türk Ocağı gençleri Alparslan Türkeş’in ölümünün 18. yıldönümü anısına Sabri Yalım Parkı’nda Alparslan Türkeş’in eserlerini okudu. Programda konuşma yapan Türk Ocakları Şube Başkanı Yücel Alpay Demir “Bugün burada merhum Alparslan Türkeş'in bize gösterdiği yolu anlamak için toplandık. Milletimize lazım olan, her şeyin milli olanıdır. Türk milliyetçiliği davası, Alparslan Türkeş gibi büyük kıymetlere sahiptir. Bu dünya da kimileri midesi ve işkembesi için çalışır, kimileri de vatan için çalışır. Alparslan Türkeş bu vatan için hizmet etmiştir. O bizim için öncüdür.” dedi.

 

MEKTUBU OKUNDU

 

Programda Kocaeli Üniversitesi Hukuk Fakültesi öğrencisi Aysel Yılmaz da Alparslan Türkeş’in Türk Milliyetçilerine yazdığı mektubu okudu.

 

'Anne ve babalar çocuklarını bizlerle tanıştırsın' diyen Demir “Vatana millete hayırlı, kimseye ipotekli olmayan hür evlatlar bizlerin çatısı altında yetişiyor. Çocuklarınızı bizimle tanıştırın“ dedi. Yücel Alpay Demir katılımcılara tek tek teşekkür etti ve gençlerle birlikte Alparslan Türkeş’in kitaplarını okudu. Programın sonunda hem Alparslan Türkeş'e hem de Fırat Yılmaz Çakıroğlu'na dua edildi.

Türkocağı Tv

Türkocağı Tv

Tümü

Türk Ocaklarından Haberdar Olun

Yazarlar

Tümü