Osmaniye Şubesinden Ağaç Dikim Etkinliği

10 Nisan 2015
Osmaniye Şubesinden Ağaç Dikim Etkinliği

“Sizleri hayra davet ediyoruz.” “ Sizinde dikili bir ağacınız olsun istemez misiniz?” veya “Sizin de dikili bir ağacınız olsun.” Sloganları Türkocakları Osmaniye Şubesi ve AGAMDER( Arpacı Ali Güzel Ahlakı ve Millî değerleri Koruma ve Yaşatma Derneği)’in ortaklaşa yaptığı bir güzel faaliyetin sloganları.

 

Geçen yıl yaklaşık beş yüz dut ağacı dikiminin arından bu yıl da ilk etapta yüz otuz aşılı dut ağacı dikimi yapıldı. Halkın da katılımızla yapılan dikim adeta şölen havasındaydı. Zorkun ve dağ sevdalısı Osmaniyeliler yaylalarına giderken araçlarını durdurup “bizim de bir ağacımız olsun” deyip kürek ve kazmayı ellerine almaları “ağaç katliamının” dillerden düşmediği günümüzde görülmeye değerdi. Dikime duyarlılık gösterip gelen Osmaniye’nin televizyonu ORT de gelip çekim yapması, yapılan güzellikleri yurt sathına duyurması ayrıca önemliydi.Türk Ocakları Osmaniye Şube Başkanı Mehmet Çetinkaya  ORT kamerasına şöyle diyordu:

 

“Ağaç ve doğa sevgisi inancımızın ve kültürümüzün önemli özelliklerindendir. Peygamber efendimizin "kıyamet kopacağını bilseniz de ağaç dikin" anlamındaki hadisinin gereği olarak bu gün burada sevaba ortak olmanız için sizleri hayra davet ettik. Bu güzel faaliyeti TÜRK OCAĞI ve AGAMDER (ARPACI ALİ GÜZEL AHLAKI VE MİLLİ DEĞERLERİ KORUMA VE YAŞATMA DERNEĞİ) OLARAK, ORMAN İŞLETME İL MÜDÜRLÜĞÜMÜZÜN DE KATKI VE DESTEKLERİ İLE YAPIYORUZ.


Gecen yıl da hem Karaçay Fakıuşağı köprüsü civarında ve yine Zorkun yolu Karacalar  mezarlığı civarında dut ağacı dikimi yapmıştık. Bu gün yaptığımız geçen yılki dikim çalışmalarımızın devamı niteliğinde olup bu güzel etkinliğe ileriki günlerde de devam etmek istiyoruz. 


Bu gün 130 kadar fidan dikiyoruz. "Sizin de bir dikili ağacınız olsun" şeklinde ifade ettiğimiz bu çalışmamızın hayra vesile olacak ve sevap getirecek bir faaliyet olduğunu düşünüyoruz. Desteklerinden dolayı Osmaniye Orman İşletmesi İl müdürlüğümüze, basın mensuplarımıza ve katılan dostlarımıza kalbi teşekkürlerimizi sunuyoruz.”

 

Osmaniyelileri böyle güzel bir hayır işlemeye vesile olan Türk Ocakları Osmaniye Şube Başkanı Mehmet Çetinkaya ve AGAMDER başkanı Av. Selahattin Arpacı beyleri kutluyoruz. 

Türkocağı Tv

Türkocağı Tv

Tümü

Türk Ocaklarından Haberdar Olun

Yazarlar

Tümü