Malatya Şubesinde Kutlu Doğum Programı

17 Nisan 2015
Malatya Şubesinde Kutlu Doğum Programı

Malatya Türk Ocağı olarak her Cuma düzenlemiş olduğumuz sohbet toplantımızı bu hafta da gerçekleştirdik.

 

Adet olduğu üzere sohbet öncesi misafirlerimize kurufasülye ikramımız oldu. Günün anlam ve önemine binaen "GÜL KOKULU ŞERBET" ikramımız oldu misafirlerimize. Hacı Murat lakaplı Aliseydi Polat abimiz, eşi hanımefendinin yaptığı helvayı misafirlerimize ikram etti. Allah kendisinden razı olsun.

 


Sohbet öncesi konuşan ocak başkanımız Nadir Günata geçen hafta gerçekleştirmiş olduğumuz açılış programı ve bölge toplantısı nedeniyle emeği geçen herkese teşekkür etti. "Bir kusur varsa Nadir Günata'nındır, bütün güzellikler arkadaşlarıma aittir" dedi. Daha sonra bölge toplantısına katılan arkadaşlarımıza katılım belgelerini takdim etti.
Kutlu Doğum Haftası münasebetiyle emekli merkez vaizi İsmail Öztoprak hocamız bu haftaki konuşmacı konuğumuzdu. Peygamber Efendimizi vaktin müsaade ettiği ölçüde tüm yönleriyle anlattı. Peygamber sevgisinden, Onun ahlakından bahsetti.

 


Kalabalık bir dinleyici gurubunun takip ettiği programımız sonrası İlahiyat Fakültesinden Yrd. Doç. Dr. Ramazan Kamiloğlu tasavvuf musikisi ile gönüllerimizi coşturdu.

 

Türkocağı Tv

Türkocağı Tv

Tümü

Türk Ocaklarından Haberdar Olun

Yazarlar

Tümü