Osmaniye Şubesinden Kahvaltılı Sohbet

19 Nisan 2015
Osmaniye Şubesinden Kahvaltılı Sohbet

Türk Ocakları Osmaniye Şubesi ve kardeş dernek AGAMDER( Arpacı Ali Güzel Ahlakı ve Millî Değerleri Koruma ve Yaşatma Derneği) ile ortaklaşa yapılan “Kahvaltılı Sohbet” toplantısında "Peygamber Ahlakı" anlatıldı.

 

Emekli müftü  Ömer COŞKUN’un konuşmacı olarak katıldığı toplantıya MHP Osmaniye Milletvekili adayı Doç. Dr. Ruhi ERSOY ve MHP üst düzey il yöneticilerinin ve Ülkü Ocakları il eski başkanlarının da katıldığı toplantıda önce bütün katıcılımlar la açık büfe kahvaltı, ardında dua ve nihayet Ömer Coşkun Hocaefendi’nin sohbeti başladı.

 

Ömer COŞKUN Hocaefendi: “ Peygamberimiz ben ancak güzel ahlakı tamamlamak için gönderildim derken bu güzel ahlakın ne olduğunu Hz. Aişe validemizin ‘Onun ahlakı Kur’an Ahlakı ‘ idi sözünden anlıyoruz ki yaşantımızı, ahlakımızı Kur’an'la şereflendirmek, Kur’an'ın emir ve yasaklarına uymak yapılacak tek şeydir. Kurtuluşumuz da buna bağlıdır. Eğer bu emir ve yasakları iyi anlayıp yaşantımıza yansıtamaz isek daha çok bir birimizi yeriz, birbirimizi öldürmeye devam ederiz” diyerek peygamberimizin ve sahabe kadrosunun yaşantısından örnekler vererek konuyu açıkladı.

 

Nezih bir izleyici kitlesinin katıdığı sohbet Salı günü(21.04.2015) OKÜ İlahiyat Fakültesi öğretim üyesi Doç. Dr. Ali ÇOLAK’ın katılacağı “İSLAMDA BİRLİKTE YAŞAMA KÜLTÜRÜ” nün işleneceği sohbetin duyurusuyla son buldu.

Türkocağı Tv

Türkocağı Tv

Tümü

Türk Ocaklarından Haberdar Olun

Yazarlar

Tümü