Balıkesir Şubesi'nde Türkçüler Günü Konuşuldu

30 Nisan 2015
Balıkesir Şubesi'nde Türkçüler Günü Konuşuldu

Türk Ocakları Balıkesir Şubesinde “Türkçüler Günü” konulu ocakbaşı sohbeti düzenlendi. Sohbete konuşmacı olarak Erbu GÜLSOY katıldı.

 

Erbu GÜLSOY konuşmasında şunları söyledi:

 

“3 Mayıs’ın başkaldırma kültürüdür. 3 Mayıs’ın direniş ruhudur. Teslimiyete hayır deyişidir. 1944 yılı 3 Mayıs’ında Türk devletinin bağımsızlığını, Sovyet karşıtı direnişi başlatanlara, o gün “Irkçı-Turancı” yaftası yapıştırılarak hapishanelere tıkılıp, tabutluk denen hücrelerde işkenceler yapılmıştı. Aradan 71 yıl geçmiş. 71 yıl önce vatanını aşk derecesinde seven aydınlar ki aralarında üniversitelerde profesör olarak ders veren hocalar, hastanelerde şifa dağıtan doktorlar, sınır boylarında 2. Dünya Savaşı işgaline karşı nöbet tutan subaylar, tarihçiler ve öğrencilerin bulunduğu insanlar yargılanmış ancak kısa sürede beraat etmişlerdi.”

 

Programın sonunda Şube Başkanı İsmail ACAR Erbu GÜLSOY’a teşekkür ederek Türk Ocaklarına yaptığı hizmetlerden dolayı bir teşekkür belgesi, yazar İlhan BAHAR’ın “VAKTİYLE BİR ATSIZ VARMIŞ” adlı kitabını ve Salim BAŞARAN tarafından hazırlanan Erbu GÜLSOY’un 22.01.2015 tarihindeki “EMİNE IŞINSU HANIMEFENDİ VE ROMANCILIĞI” konulu ocakbaşı sohbetinin fotoğraf ve video DVD’sini hediye etti.

 

Ocakbaşı sohbetleri her hafta Perşembe günleri saat 20:30’da devam etmektedir.08.05.2015 Perşembe “101. Yılında Üç Tarzlı Siyaset ve Yusuf AKÇURA” konusunda ocakbaşı sohbeti yapacaktır. Tüm Balıkesir halkı davetlidir.

Türkocağı Tv

Türkocağı Tv

Tümü

Türk Ocaklarından Haberdar Olun

Yazarlar

Tümü