Malatya'da 3 Mayıs ve Şehit Cengiz Baktemur Konulu Sohbet

01 Mayıs 2015
Malatya'da 3 Mayıs ve Şehit Cengiz Baktemur Konulu Sohbet

Malatya Türk Ocağı 3 Mayıs 1944 olayları ve 12 Eylül Darbecilerini şehit ettiği Cengiz Baktemur'u konu alan sohbet gerçekleştirdi.

 

Bu hafta 3 Mayıs'ın yıldönümü dolayısı ile il başkanımız Nadir Günata "3 Mayıs 1944'ten Günümüze Yansıyanlar" konulu bir sunum yaptı. 3 Mayıs'a giden süreçte yaşananları ayrıntılı bir şekilde ele aldı. Konuşmasını arkasındaki ekranda dönen sinevizyon gösterisi eşliğinde yaptı.


Bu haftaki misafirlerimiz arasında yazar Mehmet Öztepe de vardı. Misafirimiz 80 ihtilalinde idam edilen 9 ülkücü genç ile ilgili bir kitap çalışması yapıyor. Malatya'ya da yaşı büyütülerek idam edilen Doğanşehir'li ülküdaşımız Cengiz Baktemur'la ilgili bilgi almak için gelmiş. Başkanımız Nadir Günata konuşmasının bitiminde Mehmet Öztepe'ye de söz vererek mikrofona davet etti. Mehmet Öztepe bu çalışmalar esnasında yaşadıklarını anlattı. Oldukça duygusal anların yaşanmasına neden olan abimize teşekkür ediyoruz. Allah emeklerini boşa çıkarmasın. 
Bu vesile ile başta Cengiz Baktemur olmak üzere bu dava uğrunda ebediyete intikal etmiş şehitlerimizi bir kere daha rahmetle ve minnetle anıyoruz.


Kıymetli Türk Ocaklılar; malumunuz olduğu üzere bağ bahçe sezonu açıldı. Artık herkes boş vakitlerinde bu bahçe işleri ile uğraşacak. Bu nedenle her Cuma akşamı yaptığımız konferans programlarımızı 3 Mayıs itibari ile sonlandırmış bulunuyoruz. Ancak ocağımız her zaman açıktır. Çayımız ve muhabbetimiz bakidir. Bağ bahçe işleri bittikten sonra yeniden konferanslarımıza devam edeceğiz. Bu vesile ile gerek konuşmacı olarak, gerek dinleyici olarak programlarımıza iştirak eden herkese sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz.

Türkocağı Tv

Türkocağı Tv

Tümü

Türk Ocaklarından Haberdar Olun

Yazarlar

Tümü