Salihli Şubesinden 3 Mayıs Kutlaması

03 Mayıs 2015
Salihli Şubesinden 3 Mayıs Kutlaması

Türk Ocakları Salihli Şubemizin düzenlediği 3 Mayıs Türkçüler günü şölen yemeği Bizim Ev Sosyal Tesislerinde yoğun katılım ile gerçekleşti. Gecede Halk Ozanı Fedai Koç izleyenleri coşturdu.

 

Bizim Ev Sosyal Tesislerinde düzenlenen şölen yemeğine Salihli Belediyesi Başkan yardımcıları Nuri Kaya, Mahmut Süreyya Karaoğlu ve İbrahim Karaca, Manisa Büyükşehir Belediye Koordinatörü  Ali Rıza Ünveren, Salihli Belediyesi Kırsal Kalkınma Müdürü Rıza Gülmez, MASKİ Salihli Su İşleri Müdürü  Nilhan KILIÇ, MHP İlçe Başkanı  Mesut Kızıltuğ, Turgutlu Huzurevi Müdürü Mahmut Yıldırım, Türk Hava Kurumu Salihli İlçe Başkanı İlhan Körezli, Türk Eğitim Sen Başkanı Yüksel Karademir, Salihli Şoförler Odası Başkanı Murat Dağıstanlı, Bakkallar Odası Başkanı İsmail Ünlü, Demirci eski Belediye Başkanı İhsan Temel,  MHP MKYK üyesi Ali Gürsel, MHP Milletvekili adayı Cemal Murat Erim, Belediye Meclis üyeleri ile çok sayıda davetli katıldı.

   "3 Mayıs Türk Milliyetçiliğinin şah damarıdır"

Programın açılış konuşmasında Türk Ocakları Salihli Şubesi Başkanı Ersin Aybar; “3 Mayıs 1944’den bugüne kadar gelen bütün 3 Mayıs’larda Türk Milliyetçileri aynı coşkuyu yaşadı. 3 Mayıs Türk Milliyetçiliğinin şah damarıdır. 3 Mayıs Türk Milliyetçiliğinin yeniden doğuşunun bir müjdesi ve gelecek kuşaklara armağanıdır. Bugün 3 Mayıs şölen yemeği için burada toplandık. Türk Ocakları bu kutsal görevi her yıl olduğu gibi yine üstlendi. Biz Türk Ocakları olarak Salihli halkının entelektüel dünyasına ve kültür hanesine hizmetler ederek Türk Milliyetçiliğinin gelecek kuşaklara taşınması için elimizden gelen bütün katkıları yapıyoruz. Geçtiğimiz günlerde 3 profesörün katılımıyla bir panel düzenlemiştik ve bu panel Salihli, Manisa, İzmir ve Ankara’da büyük yankılar uyandırdı. Biz Türk Ocakları olarak bu kültür faaliyetlerimizi sonuna kadar sürdürmeye azimliyiz. Türkiye’nin bu entelektüel fikir dünyasını Salihli’ye taşımaya kesinlikle inançlıyız ve hedefimiz de Türk dünyasının yalnız Türkiye’de yaşayan bilim adamları değil, Türk dünyasının dışarıdaki dünyanın bütün bölgelerinde ki Türk dünyasının önemli fikir adamlarını Salihli halkıyla karşı karşıya getirmektir. Son olarak futbolda büyük başarı göstererek Bal ligine merhaba diyen Kocaçeşmespor’umuza ve 1. lige adını yazdıran bayan Voleybol takımımızı bu anlamda tebrik ediyor başarılar diliyorum”dedi.

 

Gülistan Yıldız ve Şerafettin Kılıç’ın okuduğu şiirlerden sonra Almanya’dan bu program için özel olarak gelen Halk Ozanı Fedai Koç  sazı ile izleyenleri coşturdu.

Türkocağı Tv

Türkocağı Tv

Tümü

Türk Ocaklarından Haberdar Olun

Yazarlar

Tümü