Türkmen Lider Erşad Salihi Kerkük Valiliğini Ziyaret Etti

12 Mayıs 2015
Türkmen Lider Erşad Salihi Kerkük Valiliğini Ziyaret Etti

Irak Türkmen Cephesi Başkanlığından bir heyet Kerkük valiliğinde görüşmelerde bulundu. Irak Türkmen Cephesi Genel Başkanı ve Kerkük Milletvekili Erşet Salihi Başkanlığındaki heyet Kerkük il meclisinde Türkmen grubu ile toplanarak Türkmenleri ilgilendiren konuları ele aldı. Genel Başkan Erşet Salihi ile başkan yardımcısı ve Kerkük Milletvekili Hasan Turan ve Irak Türkmen Cephesi Koordinatörü ve Türkiye temsilcisi Dr. Hicran Kazancı Kerkük il meclisi Türkmen grubu ile toplandı. Kerkük il meclis başkanlığı görevi ile Türkalan köyünde yaşanan gelişmeler, Türkmenleri idari konulardaki sıkıntıları ile güvenlikle ilgili gelişmeler gündeme alındı. Türkmen yetkililer milli ve stratejik konularında Türkmenlerin aynı görüşe sahip olduğunu bildirdi.

Heyet daha sonra Kerkük il meclis başkanlığını ziyaret etti. Meclis başkanlığını vekaleten yürüten Ribvar Talabani ile bir araya gelen Irak Türkmen Cephesi heyeti ile Kerkük il meclisi üyeleri son gelişmeleri ele aldı. Heyet meclis başkanlığından Kerkük eğitim genel müdürlüğü görevinin Türkmenlere hemen verilmesi için merkezi hükümete yazı yazmasını istedi. Meclis başkanlığı görevi ile diğer bazı çalışmalar ziyarette ele alındı.

Heyet daha sonra Kerkük vali yardımcısı Rakan Said ile bir araya geldi. Irak Türkmen Cephesi Genel Başkanı ve Kerkük milletvekili Erşet Salihi ile beraberindeki heyet Rakan Said ve burada hazır bulunan Arap meclis üyeleri ile Kerkük’teki son gelişmelerle ikili ilişkileri ele aldı. Heyet vali yardımcısı Rakan Said’e Kerkük’te Türkmenlerin bazı konulara karşı duyduğu rahatsızlıkları iletti.

Türkocağı Tv

Türkocağı Tv

Tümü

Türk Ocaklarından Haberdar Olun

Yazarlar

Tümü