Hoten’e Bağlı Lop İlçesinde Patlamalar Olduğu Bildiriliyor

13 Mayıs 2015
Hoten’e Bağlı Lop İlçesinde Patlamalar Olduğu Bildiriliyor

Hoten İli’ne bağlı Lop İlçesinin Zakudey köyünde bulunan Çin işgal güçlerine ait bir Güvenlik Noktası yakınlarında patlamalar meydana geldiği bildiriliyor.

İsveç merkezli Doğu Türkistan Enformasyan  Merkezi’nin  sosyal medya’ya dayanarak verdiği  haberlere göre 11 Mayıs 2015 günü akşam 20.00 saatlerinde Hoten Vilayetinin Lop İlçesine bağlı Zakudey köyündeki bir Çin  Güvenlik Noktası yakınlarında bir patlama meydana geldiği, 12 Mayıs 2015 günü sabah 08.00 sıralarında Güvenlik noktasına yakın bir başka yerde ikinci patlamanın meydana geldiğini bildirdi. Olay mahallenin Çin işgal güçlerince çember içine alınarak kuşatıldığı ve  Zakudey Köyüne giriş çıkışların yasaklandığı bildiriliyor. Çin işgal yönetimi   patlamalar ile ilgili bu konuda şimdiye kadar hiçbir açıklama yapmadığı beliritiliyor..

Urumçi’deki intihar saldırılarını bahane eden Çin işgal yönetimi geçen yılın 27 Mayıs tarihinden itibaren  Hoten merkezli başlattığı “Tetörle Savaş ve Sert Darbe Operasyonları”nı sürdürüyor.

İşgalci Çin’in  bu tür  sinsi tertip ve provakatör eylemler düzenleyerek Müslüman Uygurlar Türklerini tutuklamak ve katletmek için bahaneler ve gerekçeler  yarattığı geleneksel  bir   Çin klasiği olarak  çok iyi bilinmekte.

Uyghurnet

Türkocağı Tv

Türkocağı Tv

Tümü

Türk Ocaklarından Haberdar Olun

Yazarlar

Tümü