Giresun Gençlik Kolları'ndan Yayla Gezisi

19 Mayıs 2015
Giresun Gençlik Kolları'ndan Yayla Gezisi

Giresun Türk Ocağı Gençlik Teşkilatı “Atatürk’ü Anma 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı” Giresun Kümbet Yaylasına “gezi-gözlem” etkinliği adıyla gezi düzenlemiştir. Bu gezinin özellikle 19 Mayıs tarihine getirilmesi bir tesadüf değildir. Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal’in bizlere emanet ettiği Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin onurlu bir ferdi olarak bu gezimiz sırasında kültürel etkinliklerimiz devam ettirilmiştir. Şahsiyetli ve kimliğinin farkında olarak yaptığımız bu tür faaliyetlerimiz devam edecektir. Ocaklı arkadaşlarımızla ülkemizin doğal güzellikleri içinde memleket meselelerini konuşmak, yaptığımız çalışmaları değerlendirmek  için bu geziyi bir fırsata dönüştürdük.

Bu gezimiz sırasında başta ocak başkanımız Yrd. Doç. Dr. Nazım Kuruca olmak üzere, Öğretim  Görevlisi Muzaffer Atalar, ağabeylerimiz Hasan Uzun ve Yunus Karataş bizlere eşlik etmişlerdir. Bu kültürel gezimiz için bizlerden katkılarını esirgemeyen ocağımızın değerli mensuplarına teşekkürü bir borç biliriz.

Giresun Türk Ocağı Gençlik Kolları olarak 2014-2015 yılımızın oldukça başarılı geçtiğini ifade etmek isteriz. Gençlik kollarımızda çalışan ve bizleri faaliyetlerimizde hiçbir zaman yalnız bırakmayan bütün gönüldaşlarımıza müteşekkir olduğumuzu ifade etmek isteriz.

 

Bu döneme ait faaliyetlerimiz devam etmektedir. Ocak merkezinde süren faaliyetlerimiz ülkemizin ihtiyaç duyduğu “düşünen-düşünceyi üretime dönüştüren” bir nesil yetiştirmeyi hedeflemektedir. Kısır döngünün içinde olmadan milli ve manevî değerlerimizle yaşayan ve onu yaşatmayı gaye edinen nesillerin temsilcisi olmaya gayret ediyoruz. Türk milliyetçisi gençler olarak sadece geçmişin aziz hatıraları ilde değil üzerimize yüklenmiş olan geleceğin mukaddes emenatinin de taşıdığımıza inanıyoruz.

 

Bizler birer bayrak yarışçılarıyız. Bizden önce ocaklarımızda hizmet eden büyüklerimizden aldığımız bu kutsal emaneti bizlerden sonra gelecek olan yeni nesillere teslim edenen kadar taşıyacağız. Bizler en çok okuyan ve okuduğunu bilgiye dönüştüren nesiller olmak zorundayız. Bizler dünyanın ve dünyalıkların bizlere sunduğu fani lezzetlerin dışında kalarak manevi lezzetlerin hazzını almalıyız.

 

Türk milliyetçileri olarak üzerimize yüklenen sorumlulukların farkındayız.

 

Bizler ocaklarımızı bir kültür merkezi haline getirmeye çalışıyoruz. Daha önce yapılan ve yapılmak istenen hizmetleri görüyoruz ve biliyoruz. Bizlere her türlü kolaylığı sağlayan ve her fırsatta yardımcı olan büyüklerimize saygıların en güzeli ile hitap ediyoruz. Büyük Türk milliyetçisi Gazi Mustafa Kemal’in evlatları olarak bizlere emanet edilen kusal emanetin bekçileriyiz. Bizimle bu manevi değerlere sahip çıkan kardeşlerimizi bağrımıza basıyoruz.

 

Yaşasın Türkiye Cumhuriyeti Devleti… Yaşasın Büyük Türk Milleti…19 Mayıs 2015

 

Giresun Gençlik Koları Başkanları

Secan Şahinoğlu

Sema Mutlu

 

Türkocağı Tv

Türkocağı Tv

Tümü

Türk Ocaklarından Haberdar Olun

Yazarlar

Tümü