Giresun Şubesi Gençlik Kollarından Kahvaltılı İstişare Toplantısı

30 Mayıs 2015
Giresun Şubesi Gençlik Kollarından Kahvaltılı İstişare Toplantısı

Giresun Türk Ocağı Gençlik Teşkilatı 30 Mayıs 2015 tarihinde Otogar Ayvasıl-Ayhan Usta lokantasında bir kahvaltı tertip etmiştir. Yoğun bir çalışma yılının ardından gençlik teşkilatı olarak bir istişare kahvaltısında buluşmayı uygun gördük. Bu kahvaltı vesilesiyle de yıl içinde yaptığımız faaliyetleri değerlendirme fırsatı bulduk

 

Kahvaltımıza ocak yönetiminden ve üniversite hocalarımızdan katılımcılar iştirak etmişlerdir. Teşkilat adına tertip edilen bu kahvaltıda 2014-2015 eğitim öğretim yılı içinde yapılan faaliyetler değerlendirilmiş olup, yaz dönemi ve gelecek eğitim yılı için yapılması düşünülen faaliyetler konuşulmuştur.

 

Ocak yönetiminden başkanımız Yrd. Doç. Dr. Nazım Kuruca, Yönetim Kurulu Üyemiz Prof. Dr. Mustafa Türkmen hocalarımız öğrenci arkadaşlarımıza birer konuşma yaparak, onların yetişmesinde her türlü imkânı sağlamaya çalıştıklarını ifade ettiler. Yapılan faaliyetlerde özellikle ülkemize ait plan ve projelerin yanında Giresun’daki bazı sıkıntılara ait görülerini dile getirdiler.

 

Yine ocak üyemiz Okutman Gökhan Hamzaçebi “önümüzdeki yıl ocak bünyesinde bir folklor ekini kuracağını ve gençlere özellikle Karadeniz Türk folkloru öğreteceğini” ifade etti. Bu konu hakkında yaptığı bilimsel çalışmalardan öğrenci kardeşlerimizin de istifade etmesi gerektiğini dile getiren hocamız, aynı zamanda ocakta yıl içinde bunun uygulamalarının yapıldığını ifade etmiştir.

 

Ocak üyemiz Öğr. Gör. Hüseyin Kara “ gençlere bilişim konusunda her türlü katkıyı yaptıklarını ve bunu ocak bünyesinde de sürdürmenin gerekli olduğunu” dile getirdi. Yine, Öğr. Gör. Fatma Aydın Emiroğlu hocamız ise “ocağımızın bünyesinde küçük çocuklara okuma-anlama kurslarının verilmesi gerektiği” konusun gündeme taşımıştır. Hocamız ocağımızın toplumsal meselelerde gösterdiği duyarlılığı hatırlatarak daha çok çalışmamız gerektiğini ve bunu yapabilecek kadromuzun bulunduğunu ifade etmiştir.

 

Ocak faaliyetlerine katılan öğrenci arkadaşlarımız ocağımızın bir akademi gibi hizmet verdiğini ve bu faaliyetlerinin her yıl artarak devam ettiğini ifade ettiler.

 

Arkadaşlarımızın ocak faaliyetlerinde yaptıkları katkılar azımsanmayacak kadar önemlidir. Birlikte bir yıl boyunca güzel çalışmalara imza attık. Bu faaliyetlerde bütün arkadaşlarımızın emeği vardır. İsimlerini teker teker saymayacağız ama hizmetlerini ve katkılarını söylemeyi vazife sayıyoruz. Ülkemizin geleceğinde söz sahibi olacak kadroları yetiştiriyoruz Bu konuda bizlere her türlü imkânı sağlayan ocak yönetimimize teşekkürü bir borç biliriz. Daha güzel çalışmalarda buluşmak üzere bütün arkadaşlarımıza saygılarımızı sunuyoruz.

Türkocağı Tv

Türkocağı Tv

Tümü

Türk Ocaklarından Haberdar Olun

Yazarlar

Tümü