Sivas Şubesi Öncülüğünde Sivas'ta Türkmenlere Yardım Kampanyasına Destek

16 Hazıran 2015
Sivas Şubesi Öncülüğünde Sivas'ta Türkmenlere Yardım Kampanyasına Destek

Türk Ocakları Sivas Şubesi, Kamu Sen İl Temsilciliği, Türk-İş İl Temsilciliği ve Türk Emekli Sen Temsilciliği, Ramazan Ayı’nda Türkmenlere ulaştırılmak üzere bir yardım kampanyası başlattı.


Türk Ocakları Sivas Şubesi’nden “Türkün elini Türkmen eline uzat” kampanyası


Türk Ocakları Sivas Şubesi’nde düzenlenen basın toplantısına Türk Ocakları Sivas Şube Başkanı Mutlu Kurt, Türk-İş Sivas İl Temsilcisi Zeki Ekici, Kamu Sen İl Temsilcisi Nurullah Albayrak ve Türk Emeli Sen Sivas İl Temsilcisi Ahmet Torun katıldı. Konu hakkında açıklama yapan Türk Ocakları Sivas Şube Başkanı Mutlu Kurt Suriye ve Irak’tan 2 milyona yakın kişinin Türkiye’ye iltica ettiğini ve çok zor şartlarda yaşamlarını sürdürdüklerini söyledi. Kurt “Malumunuz olduğu üzere Suriye ve Irak’ta uzun süredir devam eden istikrarsızlık ve iç savaş sebebi ile ülkemize yaklaşık iki milyon kişi iltica etmek zorunda kalmıştır. Bu mültecilerin ihtiyaçlarını karşılamada devletimizin imkânları da artık yeteriz kalmaktadır. Özellikle Suriye ve Irak’tan iltica eden Türkmen kardeşlerimizin çok sıkıntıda oldukları zorunlu ihtiyaçlarını gideremedikleri, çocuklarını mama, bez, giyecek, yiyecek gibi temel ihtiyaçlarını gidermede çok sıkıntı yaşadıkları bilinmektedir. Bu anlamda Sivas’ta faaliyet gösteren Sivas Toplum Kuruluşları olarak Ramazan ayı süresince tüm halkımızdan ayni ve nakdi yardımlarını kabul ederek ihtiyaç sahiplerine bizzat ileteceğiz. Nakdi yardımlar Türk Ocakları Genel Merkezi’nin Ankara Valiliği izni ile açmış olduğu Türkmenlere yardım hesabına yatırılacaktır. Yardım severlerin bağışları kendi adlarına bu hesaba yatırılarak makbuzları kendilerine teslim edilecektir. Yine isteyen vatandaşlarımız ise kendi hesaplarından bu yardım hesaplarına havale yapacakları gibi Türk Ocakları Şubemize de yardımlarını ulaştırabilirler. Toplanacak olan ayni yardımlar ise belli bir miktara ulaştığında Ankara’da şu anda yerleşen ve çok muhtaç halde bulunan Türkmen kardeşlerimize ulaşacaktır.”


İHTİYAÇ ARTARAK DEVAM EDİYOR


Türkmenlerin ihtiyaçlarının her geçen gün artarak devam ettiğini ifade eden Kurt “Türkmen soydaşlarımızın ihtiyaçları her geçen gün artmaktadır. Bu Ramazan’da Türkmen kardeşlerimizin iftar sevincine ortak olmak, onların yaralarına merhem olmak için Türk Ocakları Sivas Şubesi, Kamu Sen İl Temsilciliği, Türk-İş İl Temsilciliği ve Türk Emekli Sen Temsilciliğinin başlatmış olduğu kampanyaya destek olarak soydaşlarımıza yardım edebilirsiniz. Ayrıca gönderilen yardımlar ihtiyaç olduğu durumlarda Irak ve Suriye’deki Türkmen soydaşlarımıza da Irak Türkmen Cephesi aracılığıyla ulaştırılacaktır.”


İFTAR DAVETLERİNİN ÜCRETİ TÜRKMENLERE


Yaklaşan Ramazan Ayı’nda verilecek olan iftar davetlerinin parasının Türkmenlere bağışlanmasını isteyen Kurt “Peygamberimiz; “Müminin derdiyle dertlenmeyen bizden değildir” buyurmaktadır. Yardım yapacağımız Türkmenler bizim öz kardeşlerimiz, aynı zamanda dindaşlarımızdır. Daha da ötesi zulme uğrayan ihtiyaç sahibi mazlum insanlardır. Tarihin her devrinde Kafkaslardan Balkanlara kadar mazlumlara her zaman kucağını açmış Türkiye Cumhuriyeti Devletimizi ve aziz milletimizi Türkmen kardeşlerimize yardım yapmaya çağırıyoruz. İlimizde de iftar davetleri yerine herkesi Türkmen kardeşlerimize yardım yapmaya davet ediyoruz” dedi.


Türk Ocakları Sivas Şube Başkanı Mutlu Kurt’un konuşmasının ardından Türk-İş Sivas İl Temsilcisi Zeki Ekici, Kamu Sen İl Temsilcisi Nurullah Albayrak ve Türk Emeli Sen Sivas İl Temsilcisi Ahmet Torun’da kısa birer konuşma yaptı.

 

YARDIM KAMPANYASINA KATILMAK İÇİN TIKLAYINIZ

 

Sivas'tan İrtibat İçin:

0 346 223 96 96
0 532 492 30 04
0 506 701 50 49

Türkocağı Tv

Türkocağı Tv

Tümü

Türk Ocaklarından Haberdar Olun

Yazarlar

Tümü