Bolu Şubesinden İftar Programı

27 Hazıran 2015
Bolu Şubesinden İftar Programı

Türk Ocakları Bolu Şubesi Yönetimi, Ramazan ayı nedeniyle organize ettiği iftarda yüzlerce kişi ile aynı sofrada oruç açtı.

 

Bolu D-100 üzerinde bulunan Atatürk Orman Parkı Köroğlu Sofrası’nda düzenlenen iftar yemeğine yaklaşık 5 yüz kişi katıldı. Yemeğe Ocak Yönetimi, üyeler ve Bolu’nun sivil toplum kurulu üye ve temsilcileri ile siyasi ve bürokratlar da katıldı.

 

Yemek öncesinde Kur’an-ı Kerim okundu. Daha sonra ezanın okunması ile birlikte oruçlar açıldı.

 

“GÜÇLÜ BİR TÜRKİYE OLMANIN YOLLARINI ARAYACAĞIZ”

 

 

Yemek sonunda yapılan duanın ardından bir konuşma yapan Türk Ocakları Bolu Şube Başkanı Yardımcı Doçent Doktor Hamdi Zenginbal iftar yemeğine katılan misafirlere teşekkür etti. Zenginbal, “Ramazan’ın ayrı bir önemi var bizim için, başı rahmet ortası mağfiret sonu cennet ile nitelendirilen bir ayı idrak ediyoruz. Bu ayı dolu dolu yaşamak bir Müslümanın en önemli görevi ve borcu. Tabi dolu dolu yaşarken duaları da eksik etmemek lazım. Öncelikle güçlü bir Türkiye’nin duasını yapmak durumundayız. Güçlü bir Türkiye olduğunda güçlü bir Türk Alemi demek. Güçlü bir Türk Alemi demek birbirini kırmayan Müslüman Alemi demek.  Onun için güçlü bir Türkiye olmanın yollarını arayacağız. Tabi dua yollardan biri. Ama diğer yolların başında her alanda Türk insanı olarak en iyisini yapmakla hedef koyacağız kendimize. İşimizde en iyi olacağız. İlmimizde en iyi olacağız. Ticarette en iyi olacağız ve birbirimizi aldatmayacağız” diye konuştu.

 

Türkocağı Tv

Türkocağı Tv

Tümü

Türk Ocaklarından Haberdar Olun

Yazarlar

Tümü