Nazilli Şubesinden Türkmenlere Yardım Çağrısı

01 Temmuz 2015
Nazilli Şubesinden Türkmenlere Yardım Çağrısı

Türk Ocakları Derneği Nazilli Şubesi başkanı Ahmet Çekim Türk Ocakları Genel Merkezi tarafından başlatılan yardım kampanyası hakkında bir basın açıklaması yaptı. “ Güneydoğu illerimizde Irak ve Suriye’den kaynaklanan göç olayları nedeniyle terör örgütleri tarafından yerlerinden yurtlarından edilerek, ülkemize sığınmak zorunda kalan Suriye’li Türkmen kardeşlerimizin gıda ve bazı temel ihtiyaçlarının karşılanması amacıyla bu mübarek Ramazan ayında yardım kampanyası düzenlenmiştir. Türk Ocakları Genel Merkezinin yurt çapında organize ettiği bu yardım kampanyasına şehrimizdeki hayırseverlerin duyarlılık  göstererek bu kampanyaya destek vermesini istedi. Kur’an-ı Kerim’deki;

 “Ey iman edenler! Allah'a karşı gelmekten sakınmanız için oruç, sizden öncekilere farz kılındığı gibi, size de farz kılındı. Bakara 183” ve Hadis-i Şerifte; "Oruçluya iftar veren kimse, oruçlunun sevabı gibi sevap kazanır; oruçlunun sevabından da hiç bir şey eksilmez."(Tirmizî, "Savm",82)

 

Şeklinde belirtildiği üzere yapılan yardımların sahiplerine ulaşacağının bilinmesini istedi. Ahmet Çekim, çok zor durumda bulunan Türkmen kardeşlerimize yapılan yardımların; hayırseverlere büyük sevap kazandıracağına inandığını belirtti.

 

Türkocağı Tv

Türkocağı Tv

Tümü

Türk Ocaklarından Haberdar Olun

Yazarlar

Tümü